Спеціальні потреби

Німеччина підтримує національний діалог в Україні - Штайнмаєр


Міністр закордонних справ Німеччини прибув до Києва для сприяння початку переговорів між урядом України і проросійськими сепаратистами, які в понеділок оголосили про незалежність двох регіонів на Сході країни.

Виступаючи в київському аеропорту «Бориспіль» вранці у вівторок, Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що Німеччина підтримує зусилля України щодо встановлення діалогу між центральним урядом і його супротивниками в Донецькій і Луганській областях, які складають індустріальний центр країни.

«Я сподіваюся, що навіть за наявних умов буде можливо вжити заходів, щоб звільнити захоплені будівлі та роззброїти нелегальні угруповання, а потім крок за кроком відновити владу українського уряду”, – сказав голова німецького МЗС на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком.

Яценюк, в свою чергу, вкотре вказав де, на його думку, знаходиться корінь усіх проблем:

“Ключ до стабілізації ситуації на Сході знаходиться не в Києві, а в Москві. Як тільки вони перестануть підтримувати сепаратистів та терористів, ситуація швидко покращиться,” – заявив прем’єр Яценюк.

Штайнмайер висловив сподівання на швидке звільнення заручників і повернення захоплених адміністративних будівель, підкресливши важливість президентських виборів, призначених на 25 травня.

Візит Штайнмайера проходить в рамках реалізації «дорожньої карти» з врегулювання кризи в Україні, запропонованої Організацією з безпеки і співробітництва в Європі.

Росія, яка є членом ОБСЄ, вітала посередницькі зусилля організації і виступила на підтримку «дорожньої карти».

План ОБСЄ, представлений в понеділок президентом Швейцарії Дідьє Буркхальтером, пропонує: відмову від насильства, роззброєння, національний діалог і проведення президентських виборів 25 травня.

Тим часом, за повідомоенням, у Брюсселі у вівторок має бути підписаний меморандум про виділення Євросоюзом допомоги в один мільярд євро. Загалом цього року від різних міжнародних фінансових організацій Україна має отримати 14 мільярдів доларів допомоги.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито

Відео

Відео затримання Навального. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00
XS
SM
MD
LG