Спеціальні потреби

В Україні відзначили річницю початку війни


Німецький літак над європейським містом

Попри застереження правоохоронних органів, відзначення сімдесятої річниці нападу Німеччини на СРСР в Україні відбулося без конфліктів. Найбільше можливого потистояння побоювалися у Львові. Там напередодні суд заборонив проводити будь-які крім офіційних масові акції присвячені річниці початку війни. Декілька радикальних проросійських організацій з південних областей України заявляли про наміри, всупереч забороні, приїхати до Львова, щоб підняти там червоні прапори. Однак, як повідомляють правоохоронці, жодних непроханих гостей у місті не було.

Центральною подією офіційного відзначення річниці війни стало перепоховання загиблих у 1941 році червоноармійців на Київщині. Під час заходу президент України Віктор Янукович звернувся із закликом до єднання:

«Ми згадуємо минуле. Але думаємо про сьогодення і завтрашній день. Пам’ять про війну та її жертв не розділяє, а об’єднує наше суспільство. Будемо гідні пам’яті наших дідів, зробимо так, щоб вони пишалися успіхами своїх дітей, онуків і правнуків».

Проте різні політичні сили традиційно про єдність говорять на різних майданах. Понад три тисячі громадян взяли участь у організованій партією «Фронт змін» молитві пам’яті за загиблими в Другій світовій війні. На столичній Михайлівській площі до вірних звернулися священики різних українських церков. Організатори мітингу запросили людей прийти на майдан без партійних прапорів і символіки. Предстоятелі релігійних громад закликали ворогуючі табори до примирення та прощення, яке приведе до єдності українського суспільства. У «Фронті змін» повідомляють про такі ж заходи в інших регіонах країни.

Ліві сили у столиці поклали квіти до Монументу слави. В багатьох населених пунктах країни прихильники Компартії провели мітинги-реківєми за загиблими у війні. Активісти праворадикальної партії «Свобода» в низці міст Західної України провели акції з вшанування жертв репресій радянської влади. У Львові в них взяли участь представники місцевих органів самоврядування та депутати рад. Багато людей принесли портрети своїх рідних, розстріляних на початку війни військами НКВС.

Відео

Інтерв'ю із Оленою Шуляк. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00
XS
SM
MD
LG