Спеціальні потреби

Міністри G7 домовляються про глобальне оподаткування компаній


Велика Британія головує в G7 цього року і влаштовує зустрічі урядовців та керівників країн групи

Намагання збирати більше податків з транснаціональних компаній, зокрема з інтернетних велетнів на зразок Amazon, Google та Facebook, будуть серед ключових питань на зустрічі 4 червня міністрів фінансів країн так званої «Великої сімки» у Лондоні.

Лише тому, що їхній бізнес в інтернеті, не означає, що вони не повинні платити податки в країнах, де вони ведуть діяльність і звідки отримують прибутки.

Міністри готують домовленості, що можуть бути підписані на саміті G7 11-13 червня у Великій Британії.

Можливість досягнення угод зараз вважають вищою з огляду на позицію Сполучених Штатів, де президент Джо Байден заявляв про більшу готовність підвищувати оподаткування великих компаній на відміну від попередника Дональда Трампа.

Зростання транснаціональних компаній, які заробляють гроші в інтернеті, а реєструють свою діяльність в різних країнах, використовуючи податкові преференції та лазівки, виявило неефективність багатьох національних податкових систем.

«Лише тому, що їхній бізнес в інтернеті, не означає, що вони (великі технологічні компанії) не повинні платити податки в країнах, де вони ведуть діяльність і звідки отримують прибутки», - сказано у відкритому листі оприлюдненому 4 червня в газеті Guardian з підписами міністрів фінансів Франції, Німеччини, Італії, а також міністра економіки Іспанії.

Провідні країни ЄС і Велика Британія запроваджують оподаткування «цифрових послуг», щоб змусити інтернетні компанії платити податки в тих країнах, де вони мають покупців, а не там, де зареєстровані штаб-квартири компаній.

Уряд у США закидає, що такі податки диспропорційно зачіпають діяльність насамперед американських компаній.

Президент Байден натомість запропонував глобальний мінімальний корпоративний податок на рівні 15% для 100 найбільших і найприбутковіших компаній, що мало б зменшити привабливість переміщення компаній до країн - «податкових гаваней».

Домовленість країн G7: США, Японії, Німеччини, Франції, Італії, Канади і Британії могла б стати основою для ширшої міжнародної угоди про оподаткування за участю інших великих економік світу: Китаю, Індії, Бразилії тощо згодом на зустрічах представників країн G20 в Італії.

Дивіться також: "Фокус має бути на судовій реформі": Аслунд розкритикував законопроект про олігархів Зеленського. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG