Спеціальні потреби

Аслунд: Джуліані інтригами домагався звільнення Йованович


Андерс Аслунд

Аналітик американського центру Атлантична рада Андерс Аслунд виступив з різкою критикою дій Руді Джуліані стосовно України. Зокрема, за словами Аслунда, юрист президента США долучився до звільнення посла США до України Марі Йованович.

"Руді Джуліані через різні інтриги домагався звільнення в Україні зразкового посла Марі Йованович за два тижні, що просто обурює", - заявив Аслунд в коментарі журналістці української служби "Голосу Амерки" Тетяні Ворожко.

Він також наголосив на тому, що Джуліані не обіймає державної посади в США, а є приватним юристом.

"Руді Джуліані є приватним юристом Дональда Трампа. У нього немає жодної офіційної посади, - говорить аналітик. - Руді Джуліані ніколи не зміг би пройти будь-яке схвалення в Конгресі через своїх міжнародних клієнтів, яких він відмовляється назвати", - стверджує він.

Серед клієнтів Джуліані Аслунд назвав мера Харкова Геннадія Кернеса. Аслунд також назвав абсурдними звинувачення проти колишнього віце-президента Джо Байдена, діяльність якого привернула увагу Джуліані.

"Єдиним моментом є те, що віце-президент Байден цілком у згоді із міжнародним консенсусом, домагався звільнення генерального прокурора Віктора Шокіна, який загалом сприймається як повністю корумпований, а під час перебування на посаді Генеральний прокурор не проводив жодного серйозного розслідування чи переслідування", - заявив Аслунд, наголосивши, що теперішній генеральний прокурор Луценко пішов тим саме шляхом.

Аслунд закликав новообраного українського президента Володимира Зеленського не зустрічатись з Джуліані.

Як повідомляв "Голос Америки", Джуліані скасував свій візит до Києва під шквалом критики.

Дивіться також: ​Як новій адміністрації українського президента будувати відносини з Заходом? Ексклюзивне інтерв'ю з експертом

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG