Спеціальні потреби

Актуально

Все більше американок дає перевагу пологам дома

Жінки у багатьох країнах віддавна користувались при пологах послугами повитух. У США, де з середини 19 сторіччя кількість лікарень почала швидко збільшуватись, повитухи-акушерки ставали дедалі частіше непотрібними. У 1935 році 90% усіх пологів відбувались в лікарнях, а в 50-х роках минулого століття більшість американських штатів заборонили акушерство для домашніх пологів. Сьогодні закони міняються і послуги акушерок користуються все більшим попитом.

Керен Креймер перевіряє її акушерка. Керен планує родити вдома, що ще донедавна було нечуваним у США. Керен породила перших двох дітей у лікарні, в присутності акушера-гінеколога. Але після останніх пологів медсестри відразу забрали немовля і не повертали його три години. Ніяких ускладнень з дитиною не було – просто вони були зайняті. Керен цим була обурена.

«І весь той час я сиділа і думала: як же так, я щойно породила дитину, але я не з нею; не тримаю її; не годую; не можу бути з нею – і це було страшно важко».

Цей випадок підштовхнув Керен родити третю дитину вдома за допомогою акушерки. Вона не одинока в цьому. Щороку акушерки приймають пологи в 50 тисячах домів у США. Це становить лише 1 відсоток від пологів в лікарнях, але домашні роди збільшуються щороку на 3 відсотки.

Акушерка Мері-Енн Ричардсон говорить, що їй навіть доводиться відмовляти пацієнткам:

«Мені дуже шкода, але коли мені дзвонять, я змушена відповідати: «Даруйте, але в нас вже не має місць на січень. Не має на лютий»... Акушерок просто не вистачає».

Ричардсон приймала пологи молодшого сина Емі Гемайтер. Емі каже, що люди часто неприємно дивуються, почувши, що вона народжувала вдома:

«Люди уявляють, що ми лишаємось самі і родити доводиться в антисанітарних умовах. Думаю, вони не в курсі справи, що акушерки мають професійну освіту».

Доктор Мейвис Шорн намагається змінити таке ставлення. Вона очолює програму підготовки акушерок при університеті Вандербильда в Теннессі. За її словами, американці все ще часто ставляться до пологів як до медичного ускладнення, а не природного процесу:

«Все ще існує уявлення, що чим більше технологій – тим краще, і якщо віддатись в руки якомога краще освічених спеціалістів – тим кращий буде результат. Але це не завжди так».

Професор Шорн вказує, що нормальні пологи вдома такі ж безпечні, як і в лікарнях, і ускладнення трапляються рідко. Втім у випадку несподіванок жінок відправляють до лікарень.

Американський коледж гінекології, називаючи домашні пологи даниною моді, таврує їх, як небезпечні, і вказує, що рівень смертності немовлят вищий, ніж в лікарнях. Захисники акушерства оспорюють це. Все ж в 10 з 50 штатів Америки акушерство на дому є незаконним.
Але це не відстрашує Емі Гемайтер. Вона помістила в Інтернеті зняті на відео свої останні пологи в сподіванні, що це підштовхне інших жінок наслідувати її приклад.

«Це не повинно бути значною медичною подією. Зрозуміло, часами втручання необхідне і це рятує життя. Але і без втручання з матір’ю і немовлям зазвичай все буває гаразд», - каже Емі.

Спеціалісти остерігають, що родити в домашніх умовах слід лише здоровим жінкам, в яких вагітність проходила без ускладнень. Словом, таким, як Керен Креймер, яка за допомогою акушерки породила вдома дочку Стеллу Ґрейс.


Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG