Спеціальні потреби

Американці вкладають гроші у золото


Чи зможуть політики домовитися та відвернути економічну катастрофу, якою стане відмова від підняття межі на зовнішні позичання, поки що не відомо. Але невпевненість інвесторів та споживачів в майбутньому найбільшої економіки світу вже можна спостерігати за одним показником – ціна на золото різко зростає.

Відсутність прогресу в переговорах на Капітолійському пагорбі вже відчувається на Вол Стріт – ціна акції на Нью-Йоркській фондовій біржі впала. Це може негативно позначитися на пенсійних рахунках пересічних американців. Але ті, хто робить вкладають гроші у золото, бачать, як їхні статки зростають. Ціна за унцію сягнула тисячі шістсот доларів, що є на 500 відсотків більше, ніж десять років тому. Для тих, хто має золото, і потребує готівку – самий час його продати.

«Я збираюся переплавити свої прикраси у злиток золота та продати», – каже Трейсі Аллен.

Але стрибок у ціні на золото є приводом занепокоєння для всіх інших. Це означає, що інвестори мають погані очікування щодо майбутнього американської економіки.

«Це така ж саме концепція як забрати гроші з банку та покласти їх у панчоху. Інвестори забирають гроші з ринку та вкладають їх в золото», – говорить фінансовий консультант Джонатан Корпіна.

І так діють навіть великі установи. Наприклад, Техаський університет перевів один мільярд своїх фондів у золото – придбавши шість тисяч золотих злитків.

XS
SM
MD
LG