Спеціальні потреби

У США помер видатний письменник і драматург Ґор Відал


У США помер знаменитий класик американської літератури другої половини ХХ століття Ґор Відал. Йому було 86 років. Згідно з повідомленням, причиною смерті письменника стало ускладнення після пневмонії. Ґор Відал пішов з життя у вівторок увечері у своїй резиденції в Лос-Анджелесі в Каліфорнії.

Відал був відомий не лише як письменник і публіцист, але і як сценарист та політичний коментатор, що притримувався лівих поглядів.

Літературна кар’єра Відала почалася з роману, який він написав коли служив в американській армії під час Другої світової війни. Проте Відал став відомим після публікації у 1948 році його третьої книги «Місто і стовп», в якій він одним з перших в американській літературі звернувся до теми гомосексуалізму. Зазнавши різкої критики за цей твір, Відал покинув писати романи і став автором театральних п’єс та телевізійних програм.

У 1960 році, після поразки на виборах до Палати представників Конгресу США, Ґор Відал повернувся до жанру роману. Він написав низку книг, які чимало літературних критиків вважають його найкращими творами. Серед них бестселерами стали романи «Лінкольн» і «Майра Брекенридж».

Ґор Відал також був послідовним критиком політичної системи США. Він виступав на захист антиурядового терориста Тимоті Маквея і твердив, що колишній президент Джордж Буш молодший знав заздалегідь про плани чинити тератаки на США 11 вересня 2001 року.

Дідусь Відала був сенатором США, і у 1982 році Ґор Відал безуспішно балотувався до цієї верхньої палати Конгресу США.
XS
SM
MD
LG