Спеціальні потреби

Актуально

Мешканці грецької провінції занепокоєні своїм майбутнім

Західна Македонія знаходиться у гірському районі на півночі Греції, на який сильно вплинула остання економічна криза. Економіка міста Птолемайда тримається на вугільній промисловості та виробництві електроенергії. Над пагорбами міста повсюди - труби електростанцій. А поміж ними - шахти, з яких до станцій постачається коричневе та буре вугілля. Місцева електрокомпанія належить державі і нині на ній відбуваються скорочення фінансування та персоналу. Для працівників це матиме катастрофічні наслідки.

У сусідньому місті Козані, Лефтеріс Іоннадіс очолює групу активістів - Незалежний рух мешканців Козані.

«Наша економіка залежала від вугільної промисловості роками. Більшість людей працювали на шахтах, а інші галузі економіки просто не розвивались. Приватний бізнес десятками років ледве животів, місцева економіка в занепаді», – говорить Лефтеріс Іоннадіс.

Цей регіон має найвищий у всій Греції рівень безробіття – 17%. Будучи одним з найбідніших районів Європи, він отримує великі субсидії від ЄС. Уряд планує продати державну власність для сплати державних боргів. Місцеві жителі висловлюють страх перед майбутнім регіону.

«Справи стають зовсім кепськими. Роботи нема. Все просто приходить у занепад», – нарікає мешканець Козані Іліас Капетаніс.

«Я студентка. Я просто певна, що не знайду роботу, коли закінчу навчання. Ніколи у житті у мене не буде пенсії. Так що на сьогоднішній день ми просто чекаємо на Божий подарунок», – говорить студентка Рафаелла Адосітіу.

Лазарос Малутас – мер Козані. Він каже, що бюджетні скорочення насправді боляче б’ють по економіці Греції.

«Ми урізаємо бюджет такої країни як Греція аж на 5 з половиною мільярдів євро. Якщо ми запровадимо всі ці бюджетні скорочення, країна ще глибше впаде в рецесію. Що нам потрібно – так це інвестиції», – стверджує він.

Активіст Лефтеріс Іоннадіс, який моніторить вплив вугільної промисловості на довкілля, каже, що уряд повинен перетворити електростанції на центри з вироблення альтернативної енергії.

«З етичної точки зору, електричні компанії повинні профінансувати цей перехід, оскільки саме вони роками експлуатували наше природнє багатство та виснажували наші природні ресурси. Відповідно до наших підрахунків, такий проект переходу на зелені технології протягом наступних десяти років може створити 3 тисячі робочих місць», – вважає Лефтеріс Іоннадіс.

Економічний занепад викликав спалахи бурхливих протестів в Афінах, про що широко повідомлялося в міжнародних ЗМІ. Втім, багато греків нарікають, що за межами столиці, у віддалених куточках країни, інтереси та проблеми пересічних громадян ігноруються.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG