Спеціальні потреби

Європейські лідери намагаються втихомирити фінансові ринки світу


Лідери 16 країн Європи з валютою євро, схвалили заходи для захисту єдиної валюти, якою вони користуються, а також план термінової допомоги для Греції на загальну суму у 145 мільярдів доларів.

Президент Франції Ніколя Саркозі наголосив під час екстреної зустрічі у Брюсселі на важливості створення в Європі плану для захисту європейських країн від агресивних коливань на ринках світу.

На цій же зустрічі лідери європейських країн визнали можливість поширення проблем євро-зони поза межі обтяженої боргами Греції на такі країни, як Іспанія та Португалія, що також мають фінансові клопоти.

У Брюсселі також відбудеться зустріч міністрів фінансів 27 європейських країн з метою обговорення і впровадження спеціальних заходів для заспокоєння фінансових ринків стурбованих борговою кризою у Греції.

Втім деякі фінансові експерти висловлюють занепокоєння, що допомога Греці може бути дещо запізнілою.

Тимчасом у США докладно досліджують небувалий обвал у четвер на Волл-стріті.

Президент Барак Обама каже, що контролери країни «докладно» розслідують обвал на американському фондовому ринку.

Їх непокоїть захист інтересів інвесторів та питання, як запобігти тому, щоб це не повторилось у майбутньому.

У четвер промисловий індекс Дау-Джонса упав на майже 1 000 пунктів, викликавши цим самим падіння вартості цінних паперів у світі майже на один трильйон доларів. Пізніше Дау-Джонс та інші ключові індекси відзискали позиції і наприкінці торгового дня на біржі втрати становили лише до 3%.

Експерти не були впевнені щодо причин цього інциденту. Тому тепер Комісія з цінних паперів і бірж США, відповідальна за контроль діяльності фінансового сектора країни, докладно розглядає цю справу.

Обвал на фондових ринках у світі в четвер стався на фоні загального занепокоєння борговою кризою Греції, що спричинилось до падіння вартості цінних папері на глобальних біржах упродовж кількох днів.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG