Спеціальні потреби

На парламентських виборах в Греції перемогли консерватори


Консерватори здобули третину голосів, отримавши 129 із 300 депутатських крісел. Друге місце здобула ліва партія «Сиріза», а третьою фінішувала соціалістична партія «ПАСОК». Президент країни та лідери Євросоюзу висловили сподівання, що формування уряду пройде швидко. Переговори щодо коаліції почались вже у понеділок. Свою підтримку консерваторам вже обіцяла «ПАСОК» щоправда, чи увійдуть її представники в уряд коаліції поки що обговорюється.

«Я миттєво почну працювати над формуванням ефективного уряду для порятунку нації»
лідер консерваторів Антоніс Самарас

Перемога «Нової Демократії» означатиме для Греції невихід з Єврозони. Разом з тим, переможець виборів, лідер консерваторів Антоніс Самарас обіцяє зробити все можливе, щоб пом’якшити умови програми суворої економії та втримати економіку Греції на плаву після формування коаліційного уряду:

«Я миттєво почну працювати над формуванням ефективного уряду для порятунку нації - уряду, який складатиметься з партій, які вірять в майбутнє єдиної Європи та євро. Уряду, який вірить, що ми можемо виконати наші зобов’язання перед Євросоюзом, водночас запровадивши певні зміни до програми суворої економії, щоб наші люди нарешті вирвались з прірви безробіття та тих неймовірних складнощів, які переживає кожна грецька родина», - заявив він.

Партія «Самараса» відірвалась від своїх суперників менш ніж на три відсотки. Президент Греції Каролос Папуліас закликає переможця сформувати уряд якомога швидше:

«Країна більше не може залишатись без уряду навіть годину», - сказав Президент.

Лідер лівої партії, який у випадку перемоги обіцяв відмовитись від угоди досягнутої з Євросоюзом, продовжує виступати проти заходів жорсткої економії. Тим часом пересічні греки, схоже, не сподіваються, що результати виборів принесуть покращення життя. Так інженер Ареті Камілакі говорить:

«Переможеним завжди залишається народ. Прості греки продовжуватимуть платити за все з власних кишень, поки у них просто нічого не залишиться».

А Студентка Еліна результатами виборів цілком незадоволена:

«Партія «Нова демократія» вже була при владі кілька років перед кризою і нічого гарного не сталося. Вони нічого не зробили для країни. Так що ніякого позитиву я від них не очікую».

А ті, хто все ж таки вірять у зміни після виборів, розділились на два табори - при чому за соціально-економічною ознакою. В заможному районі Папаґоу неподалік центру Афін настрої переважно консервативні. Багато жителів тут – пенсіонери. Вони обирали з дев’ятнадцяти кандидатів і більшість віддали перевагу консерваторам з партії «Нова Демократія», пояснюючи свій вибір так:

«Я думаю, це наша найкраща можливість залишитись у Єврозоні, що, на мій погляд, є єдиним для нас сьогодні шляхом»;

«З лівими ми впадемо в прірву миттєво чи за пару місяців»;

А от на іншій дільниці, в незаможному центрі Афін де рівень безробіття вищий, а мешканці більше занепокоєні нелегальною імміграцією, настрої зовсім інші. Виборці тут підтримують радикально ліву партію «Сірізу». Житель району Лаброс говорить так:

«Національний борг – 160%, економіка у повному занепаді. В Афінах магазини, всі бізнеси закриваються, все просто завмерло. Нам потрібна надія».

Тим часом греки продовжують висловлювати незадоволення ціною, яку вони платять за програму суворої економії. Люди з різних прошарків суспільства виходять на вулиці з протестами проти втрати робочих місць та скорочень заробітної плати. Втім, схоже, що від кризи та невпевненості втомились всі сподіваючись, що принаймні ці вибори принесуть стабільність та зміни на краще.
XS
SM
MD
LG