Спеціальні потреби

Греція шле суперечливі сигнали про санкції проти Росії


Міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс

Новий міністр фінансів Греції Яніс Варуфакіс відкинув припущення, що скарги Афін у зв’язку з декларацією ЄС щодо України означають, що Греція готова накласти вето на санкції проти Росії.

Варуфакіс написав у своєму особистому блозі, що ЗМІ перекрутили позицію нового уряду Греції, на чолі якого стоять ліві.

У скарзі, яку Афіни направили главі європейської дипломатії Федериці Моґеріні, говорилося, що документ був прийнятий без консультацій з грецькою стороною, а не про самі санкції, додав він. МЗС Греції відмовилося від коментарів.

Очікується, що міністри закордонних справ ЄС у четвер звернуться до Європейської комісії з пропозицією підготувати нову серію санкцій проти Росії з тим, щоб покарати Москву за її підтримку сепаратистів в Східній Україні.

За словами Варуфакіса, міністр закордонних справ Нікос Кодзіас у вівторок повідомив колегам по кабінету, що почув у новинах, що ЄС одноголосно схвалив санкції проти Росії.

«Проблема в тому, що ні його, ні новий уряд Греції ніхто не питав! – Написав Варуфакіс у своєму блозі. – Звичайно ж, питання не в тому, чи згідний наш новий уряд з новими санкціями проти Росії чи ні.

Питання в тому, чи буде наша точка зору сприйматися як щось само собою зрозуміле, при тому, що ніхто не питає, яка вона!» Проте, припущення, що в уряді прем’єр-міністра Алексіса Ципраса є розбіжності з цього питання з рештою Європи, підкріплюються висловлюваннями міністра енергетики Панагіотіса Лафазаніса, який заявив, що Афіни виступають проти санкцій і в них «немає розбіжностей з Росією».

У понеділок, коли він прийняв присягу, Ципрас зустрівся з російським послом в Афінах.

XS
SM
MD
LG