Спеціальні потреби

Джеймс Ґрін: Українська влада змушена врахувати думку підприємців у питанні кодексу


Ухвалений Верховною Радою України Податковий кодекс нарешті передали на підпис президенту і експертна група почала його вивчати. Тим часом на Майдані Незалежності у Києві та у інших містах України триває безстрокова акція протесту підприємців. Вони вимагають, щоб президент наклав на кодекс вето.

Українська влада вимушена рахуватися з тим, що вимагають люди і навряд чи спробує силою вирішити цей конфлікт, – вважає колишній керівник представництва НАТО в Україні Джеймс Ґрін:

«У нинішній владі є люди, які переконані, що конфлікт між суспільством і владою держави неминучий. І вони готуються до цього. Я сподіваюся, що ці люди не серед верхівки влади. Бо історія каже, що такий конфлікт є найменш бажаним варіантом розвитку подій. Я не думаю, що хтось хоче повторення 2004-го року».

Джейм Ґрін вважає, що концентруючи владу, уряд і президент стають особисто відповідальними за всі проблеми, які переживає країна: за стан доріг у райцентрах, за закриття підприємств чи подорожчання продуктів на ринках. Тому влада вагатиметься свавільно приймати рішення, якщо їх не підтримує суспільство, щоб не підірвати мандат довіри до себе.

На думку американського експерта, виступ підприємців наглядно продемонстрував, що громадянське суспільство в Україні є достатньо сформованим, аби захистити свої інтереси без втручання політичних партій:

«Реакція і мобілізація малих підприємців, які вважають, що новий Податковий кодекс або викине їх з бізнесу, або знову зажене у тінь – є несподівано сильною. Це цікаво, бо така реакція відбувається на тлі дуже слабкої опозиції. Тобто неполітична опозиція тисне на владу, а суспільство і групи інтересів у середині цього суспільства.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG