Спеціальні потреби

Актуально

Мітинг захисників права на зброю у Вашингтоні

У Вашингтоні відбувся мітинг на захист другої поправки до Американської Конституції, якою кожному американцю було надано право володіти зброєю з метою самозахисту. 19-те квітня було обрано тому, що в цей день у 1775 році відбулась битва, з якої почалась революція в Америці. Зараз американське суспільство розколоте на пристрасних прихильників і противників права окремих осіб мати зброю.

Концентрація. Оцінка. Точність. Саме цими словами можна описати пристрасть Роба Вівера до зброї. Він каже:

«Це повна гармонія: коли ти стоїш, витягнувши руку із зброєю. Тільки ти і ціль, і палець спускає курок, і більше нічого не треба!»

Так почувається багато американців. Друга поправка конституції, гарантує американцям право володіти і носити зброю. За задумом батьків американської нації, таким чином люди можуть захищати себе від злочинців, або навіть від уряду, якщо той спробує узурпувати владу. Окремі штати мають власні доповнення до правил посідання зброї.

Роб Вівер, який готовий на все, щоб захистити другу поправку, каже:

«Думаю, що в цій країні може статися революція. Але не для повалення уряду, а, навпаки, щоб повернути уряд до основ конституції».

Багато хто висловлює побоювання, що очолений демократами уряд може внести зміни у другу поправку. Президент Обама не підтримує ідею необмеженого посідання зброї. Тож захисники права на зброю вирішили влаштувати мітинг, щоби не було внесено ніяких законодавчих змін.

Учасники мітингу переконані, що це питання стосується усієї країни. Активіст із штату Пенсильванія Тим Мон наголошує:

«Друга поправка - це не питання білої раси чи бідних жителів провінції. Це всеамериканське питання».

Верна Лонґ, яка прилетіла з іншого кінця Америки - аж із Флориди - щоб взяти участь у мітингу каже:

«Ми просто будемо переобирати і переобирати урядовців, поки вони не усвідомлять, що для нас означає конституція».

Учасники скористались тим, що штат Вірджинія, який межує з Вашингтоном, дозволяє відкрито носити зброю - а територія, де проходив мітинг, як раз і була цією межею - тож зброю всі тримали відкрито.

Між тим прихильники законів щодо обмеження посідання зброї наголошують, що вони не проти другої поправки, але прагнуть регламентувати хто, де і як може носити зброю.

Чад Ремзі із групи «Кампанія запобігання насиллю із застосуванням вогнепальної зброї» пояснює:

«Ми намагаємось не допустити, щоби зброя потрапила в лихі руки. Необхідно, щоби там, де продається зброя, проводилась перевірка покупців. Щоби люди з нестабільною психікою не могли отримати вогнепальну зброю«.

Питання посідання вогнепальної зброї віддавна розділяє американське суспільство, і пристрасті з цього приводу далекі від угамування.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG