Спеціальні потреби

Актуально

Один рік після землетрусу: Гаїті все ще в руїнах

12 січня минає рік після нищівного землетрусу на карибському острові Гаїті, у результаті якого загинуло більше 300 тисяч людей і понад мільйон опинилося без даху над головою. Найбільше тоді постраждала столиця країни Порт-о-Пренс. Рік по тому, відбудова острова рухається повільними темпами. У тимчасових наметових містечках поширюються хвороби та епідемії. Безлад триває і у політиці.

Лише близько 5% щебеню у столиці Гаїті розчищено і більшість вулиць все ще заблоковані сміттям. Імпровізовані табори у Порт-о-Пренсі та навколо столиці стали притулком для більше як мільйона людей.

33-річний безробітний Жак П’єр, який вже рік живе у наметовому містечку, виживає на купонах на їжу, які йому надають благодійні організації. Допомагають також сусіди.

Втім, табори дуже небезпечне місце проживання, особливо для жінок. В організації «Міжнародна амністія» зауважують, що випадки насильства та сексуальних домагань щодо жінок зросли.

20-річна Мануела Лорен згадує, як троє озброєних молодих чоловіків грюкали у двері її намету. Сусіди почули бійку і злякали зловмисників. Ситуацію погіршила епідемія холери, яка забрала життя трьох з половиною тисяч осіб.

Серед гарних новин – той факт, що епідемія холери в багатьох регіонах країни йде на спад. Лікар Карін Нордстрендт лікує пацієнтів у центрі «Лікарів без кордонів» у столиці країни Порт-о-Пренс:

«Минулого тижня ми приймали 40-50 пацієнтів щодня. Зараз у центрі перебуває десь 120 пацієнтів. І якщо порівнювати з тим, що було раніше, у різдвяний тиждень до нас надходило близько 110-ти пацієнтів за день».

Але щоденні протести на вулицях – це ознака зростаючих розчарувань та нестабільності. Теперішнього президента Гаїті Рене Преваля звинувачують у підтасуванні результатів виборів у листопаді.

Еванс Поль, колишній мер Порт-о-Пренса, а зараз – лідер опозиції – звинувачує уряд Преваля у відсутності прогресу:

«Перша проблема – погана організація. Уряд, замість того, щоб намагатися вирішувати проблеми людей, все робить для того, щоб якнайдовше триматися при владі».

Утім, це може бути лише частиною проблеми. Метью Кокрейн з міжнародної організації Червоного Хреста брав участь у будівництві 360-ти тимчасових притулків у Порт-о-Пренсі. Він каже, що уряд перевернуло з ніг на голову після землетрусу. Працівники загинули, офіси зруйновані, записи знищені. Кокрейн каже, що проблемою навіть стало отримати право власності на землю для будівництва притулків. Він каже, що подібні затягування з документами виникали й під час втілення інших проектів:

«Найбільше б нам не хотілося закінчити реконструкцію, забезпечити людей хорошими тимчасовими будинками, а потім щоб пришов власник землі і сказав, що ми не мали права тут будувати і що він хоче усе це знести».

Кокрейн впевнений, що визначеність у політичному процесі сприятиме розбудові країни:

«У країні повинен бути центральний уряд, який користується довірою населення і який не лише визначає шлях, яким цій країні йти, а й може бути партнером для міжнародних організацій».

Та поки на Гаїті політична нестабільність продовжується. Виборча комісія затримала проведення другого туру президентських виборів до тих пір, поки Організація Американських Держав розслідує звинувачення у шахрайстві під час першого туру. А отже залишається можливість анулювання результатів виборів та проведення їх наново.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG