Спеціальні потреби

Актуально

Гаїтянським фермерам потрібна негайна допомога

Міжнародне співтовариство пообіцяло надати п’ять мільярдів доларів допомоги постраждалому унаслідок землетрусу Гаїті. В цій сумі, серед іншого, закладені витрати на розширення вирощування харчових товарів у тій країні. Вже запроваджуються заходи, щоб допомогти фермерам отримати насіння для вкрай важливого весняного сезону посівів. Однак ці намагання були зведені нанівець.

Високо у горах, неподалік міста Петіт Гуав фермери готують землю для посадки кукурудзи, квасолі, картоплі та інших культур. Це треба зробити до початку дощового сезону. Близько 60 відсотків продуктів, що вирощують на Гаїті, садять якраз до цього часу. Утім, чимало фермерів після січневого землетрусу втратили свої знаряддя праці.

Алікс Пласід та його сусіди працювали біля верхів’я гори, коли землю почало трусити. Він розповідає:

«Ми працювали і раптом відчули як тремтить земля. Ми навіть не зрозуміли, що сталося. Навколо нас почало сипатися каміння. Ми покидали наші знаряддя і почали утікати».

Зсуви ґрунту поховали під собою їхнє знаряддя. На місці, де вони працювали, сьогодні лежить каміння. У селищі біля підніжжя гори жителі зібралися, щоби отримати нове обладнання, яке роздають працівники ООН.

Отримати знаряддя прийшов і Жан-Ніколь Ґресі:

«Щоб посіяти зернові, нам потрібна кирка та інше знаряддя. Інакше ми не зможемо працювати. Ми не можемо робити це дерев’яними палицями. Нам потрібні металеві».

Працівники ООН кажуть, що вони роздали знаряддя 68 тисячам сімей, що проживають у зоні стихійного лиха. Організація також планує роздати місцевим фермерам 500 тонн бобового насіння.

Говорить Хав’єр Ескобедо з Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН:

«Кожен їх отримає. Ми називаємо це «загальним розподілом», і у нас для цього достатньо насіння».

Однак, зернові прибувають досить повільно. Агроном Арне Фриц, відповідальний за негайне вирішення проблем в районі, координує роздачу насіння у районі Петіт Гуав. Він вказує на багато проблем, з якими мають справу фермери:

«Ми планували роздати 500 тон насіння, але отримали лише 27. Тож у нас просто немає насіння, щоби роздати кожному. І якщо ми нічого не отримаємо на цьому тижні – не знаю що буде».

Фриц мав майже двісті п’ятдесят одиниць знаряддя для розподілу. Але до нього прийшло значно більше людей, тож, наприклад, Аліксу Пласіду не дісталося нічого. Він каже:

«Я чекаю допомоги від Бога. Ми знайдемо інший спосіб прогодувати себе».

ООН планує роздавати насіння та знаряддя протягом усього квітня.

Крім того країни-донори пообіцяли надати допомогу на суму у п’ять і три десятих мільярда доларів. Втім, відкритим залишається одне питання – чи дійдуть ці гроші до тих, кому вони найбільш потрібні.

Всі новини дня

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

США ніколи не визнають претензій Росії на суверенну територію України - Байден про "референдуми" та плани анексії РФ

Президент США Джо Байден під час Саміту США та країн Тихоокеанського регіону у Вашингтоні. 29 вересня 2022. REUTERS/Jonathan Ernst

"Сполучені Штати ніколи, ніколи, ніколи не визнають претензій Росії на суверенну територію України. Цей так званий "референдум" був обманом, абсолютним обманом. Результати були штучно виготовлені в Москві", - заявив у Вашингтоні президент США Джо Байден.

Раніше Кремль оголосив про намір 30 вересня підписати договори про начебто "вступ до складу Росії нових територій" за "підсумками" фіктивного "референдуму". Результати цього так званого "голосування" не визнають США, ЄС, Велика Британія, Канада, решта країн "Групи семи", Україна та інші держави світу.

Байден назвав ці спроби анексії "безсоромними": "Справжня воля українського народу – очевидна. Кожен день – коли вони жертвують своїми життями, щоб врятувати людей, зберегти незалежність своєї країни і захистити свободу".

"Напад Росії на Україну з метою досягнення імперських амбіцій Путіна є кричущим, кричущим порушенням Статуту ООН, основних принципів суверенітету та територіальної цілісності", - сказав американський глава.

Раніше про те, що анексія Росією регіонів чотирьох областей України не матиме юридичної сили, попередив генсек ООН.

"США не визнаватимуть легітимність цих фіктивних референдумів" - Ентоні Блінкен

Державний секретар США Ентоні Блінкен у Вашингтоні, 28 вересня 2022. Kevin Wolf/Pool via REUTERS

Державний департамент заявив про невизнання легітимності фіктивних "референдумів" Росії на окупованих територіях України.

У заяві відомства підкреслено, що "Росія змусила значну частину населення захоплених нею районів тікати, а громадян України, які залишилися, примусила голосувати, погрожуючи зброєю". "Ми ніколи не визнаємо ці території частиною будь-якої іншої країни, крім України, і підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно", - йдеться у заяві держсекретаря Ентоні Блінкена.

Як "Голос Америки" повідомляв раніше, генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив, що "будь-яке рішення про анексію Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України не матиме юридичної сили і заслуговує на засудження".

У Кремлі оголосили, що 30 вересня планують підписати договори про начебто "вступ до складу Росії нових територій" за "підсумками" так званого "референдуму", результати якого не визнають США, ЄС, Велика Британія, Канада, решта країн "Групи семи", Україна та інші держави світу.

Більше

XS
SM
MD
LG