Спеціальні потреби

Гаїтянським фермерам потрібна негайна допомога


Міжнародне співтовариство пообіцяло надати п’ять мільярдів доларів допомоги постраждалому унаслідок землетрусу Гаїті. В цій сумі, серед іншого, закладені витрати на розширення вирощування харчових товарів у тій країні. Вже запроваджуються заходи, щоб допомогти фермерам отримати насіння для вкрай важливого весняного сезону посівів. Однак ці намагання були зведені нанівець.

Високо у горах, неподалік міста Петіт Гуав фермери готують землю для посадки кукурудзи, квасолі, картоплі та інших культур. Це треба зробити до початку дощового сезону. Близько 60 відсотків продуктів, що вирощують на Гаїті, садять якраз до цього часу. Утім, чимало фермерів після січневого землетрусу втратили свої знаряддя праці.

Алікс Пласід та його сусіди працювали біля верхів’я гори, коли землю почало трусити. Він розповідає:

«Ми працювали і раптом відчули як тремтить земля. Ми навіть не зрозуміли, що сталося. Навколо нас почало сипатися каміння. Ми покидали наші знаряддя і почали утікати».

Зсуви ґрунту поховали під собою їхнє знаряддя. На місці, де вони працювали, сьогодні лежить каміння. У селищі біля підніжжя гори жителі зібралися, щоби отримати нове обладнання, яке роздають працівники ООН.

Отримати знаряддя прийшов і Жан-Ніколь Ґресі:

«Щоб посіяти зернові, нам потрібна кирка та інше знаряддя. Інакше ми не зможемо працювати. Ми не можемо робити це дерев’яними палицями. Нам потрібні металеві».

Працівники ООН кажуть, що вони роздали знаряддя 68 тисячам сімей, що проживають у зоні стихійного лиха. Організація також планує роздати місцевим фермерам 500 тонн бобового насіння.

Говорить Хав’єр Ескобедо з Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН:

«Кожен їх отримає. Ми називаємо це «загальним розподілом», і у нас для цього достатньо насіння».

Однак, зернові прибувають досить повільно. Агроном Арне Фриц, відповідальний за негайне вирішення проблем в районі, координує роздачу насіння у районі Петіт Гуав. Він вказує на багато проблем, з якими мають справу фермери:

«Ми планували роздати 500 тон насіння, але отримали лише 27. Тож у нас просто немає насіння, щоби роздати кожному. І якщо ми нічого не отримаємо на цьому тижні – не знаю що буде».

Фриц мав майже двісті п’ятдесят одиниць знаряддя для розподілу. Але до нього прийшло значно більше людей, тож, наприклад, Аліксу Пласіду не дісталося нічого. Він каже:

«Я чекаю допомоги від Бога. Ми знайдемо інший спосіб прогодувати себе».

ООН планує роздавати насіння та знаряддя протягом усього квітня.

Крім того країни-донори пообіцяли надати допомогу на суму у п’ять і три десятих мільярда доларів. Втім, відкритим залишається одне питання – чи дійдуть ці гроші до тих, кому вони найбільш потрібні.

XS
SM
MD
LG