Актуально
Які хендмейд-подарунки українські майстрині пропонують американцям до Різдва?
Дедалі частіше американців закликають купувати подарунки не у великих роздрібних мережах, а підтримувати невеликі крамниці чи майстрів, які виготовляють речі власноруч. А що користується попитом в українських митців у США?
Львів’янка Софія Огородник виготовляє елегантні дамські капелюшки на замовлення. Вона живе із родиною у Кремнієвій долині шість років. Займається писанкарством, дає майстер-класи і веде уроки з дитячої творчості. Однак домашній карантин і локдаун змусили скасувати заняття. Тож мисткиня почала робити капелюшки на продаж і в оренду – для фотосесій чи подій.
Капелюшок... ніби невелика деталь, пасує абсолютно всім... і може цікаво проявити людину, яка його вдягає
"Навіть в умовах карантину погода в Каліфорнії дуже сприяє тому, щоб проводити вечірки на відкритому повітрі у парках, що цілком дозволено, - розповідає мисткиня. - І це був один з івентів, на яких я робила велику кількість капелюшків одночасно, це було свято очікування малятка, baby-shower, яке тут дуже популярне. І його проводили у темі англійського чаювання, і всі дівчата, молоді жінки, могли скористатись таким невеличким аксесуаром".
Огородник каже, що культура носіння капелюшків була дуже поширеною в українських містах іще кількадесят років тому, але тепер занепала, - а дарма: "Ніби невелика деталь, пасує абсолютно всім, до усього спектру гардеробу, включно з джинсами. І може підкреслити, цікаво проявити людину, яка його вдягає".
Особливо коли приходять свята, нам всім хочеться чогось домашнього, свого, рідного
Щоб про українських митців більше знали, тернополянка Оксана Ізбянська у серпні запустила нову платформу UAartsy. Оксана живе неподалік Нью-Йорка вже 15 років. Вона має освіту маркетолога й сама малює картини. Навчившись продавати власні картини, вона вирішила допомогти в цьому іншим українцям.
"Особливо коли приходять свята, нам всім хочеться чогось домашнього, свого, рідного, - каже художниця. - Переважає глиняний посуд, товари, які мають вишивку: подушки, фартушки - кожна господиня хоче мати фартух, які у нас теж є в наявності, і вироби мальовані петриківським розписом. Вони, до речі, популярні і серед американців".
Ізбянська каже, що дуже тісно співпрацює із майстрами, проводить для них тренінги з ціноутворення і промоції. "Ми зараз як сім’я, дзвонимо одне одному, кажемо: ось я продала те, а я – те. І так ми спілкуємось".
Замовляють у кольорах червоно-зелений, якісь там сніжинки, тому що це асоціація з Різдвом, кокосова стружка як сніг
А от Іванна Кіщук з Івано-Франківщини, що живе у Чикаго вісім років, пропонує на зимові свята почастуватись солодощами ручної роботи. Вона виготовляє солодкі букети й подарункові коробки із полуницею в шоколаді. Це хоббі вона ось уже два роки поєднує з вихованням двох дітей. Найчастіше замовлення вона отримує на родинні свята й вечірки, а на Різдво часто виготовляє тематичні солодкі набори.
"Замовляють у кольорах червоно-зелений, якісь там сніжинки, тому що це асоціація з Різдвом, кокосова стружка як сніг, якісь зірочки. І так само замовляють на дні народження – хто в якій тематиці святкує. Якщо це морська тематика, то це щось блакитне, якщо для принцеси – рожеве", - розповідає Кіщук.
Вона додає, що дуже ретельно миє всю полуницю й загалом підходить до виготовлення замовлень так, наче робить це для своєї родини: "Я вибираю полуницю за день або того самого дня, тому що вона має бути свіжою, твердою, не пом’ятою, інакше шоколад просто сповзе, він не буде глянцевим, красивим."
Хоч би який хендмейд – капелюшок, намисто або полуницю в шоколаді – люди не обирали, вони приносять неймовірні почуття тим, хто робив це власноруч.
Ви купуєте річ у людини, і купуєте частинку її серця, і настільки її робите щасливою, що ви навіть не уявляєте
"Є, наприклад, матері, вони сидять вдома, з дітьми, зараз ковід, багато людей відчувають депресію. Коли ви в них купуєте річ, ви просто тій людині надаєте крила. Мені розказували історії, жінка одна каже: коли я сиджу вдома, і я весь час дивлюсь, чи хтось їх купив. Я готова продавати їх хоч за долар, лише заради того, щоб моя річ принесла комусь щастя", - розповідає Ізбянська.
Вона підкреслює: "Ви не думаєте, що просто купуєте річ. Ви купуєте річ у людини, і купуєте частинку її серця, і настільки її робите щасливою, що ви навіть не уявляєте".
Дивіться також: В Україні створили перший у світі додаток з українською класичною музикою. Відео
Всі новини дня
- Голос Америки
Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.
Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.
- Голос Америки
Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео
Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.
- Голос Америки
США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).
Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.
“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.
За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.
Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:
- 18 пускових установок M142 HIMARS;
- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;
- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);
- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);
Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.
За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.
Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.
Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я
Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.
Форум