Спеціальні потреби

Законодавство щодо медреформи США вступило в дію


Президент Обама у вівторок підписав пакет законів щодо реформи системи охорони здоров’я США. Завдяки змінам законодавства, медичним страхуванням будуть забезпечені 32 мільйони американців, які сьогодні не мають страхових полісів.

Підписання закону, ухвалення якого вважають досі найбільшою політичною перемогою Барака Обами, вилилось у емоційну церемонію. У залі окрім законодавців-демократів і спікера Палати представників Ненсі Пелосі були присутні гості, які доклали свої зусилля до ухвалення законодавства.

Пакет законів, що вступають у силу одразу після підписання президентом, серед іншого зобов’язують страхові компанії покривати витрати на привентивну медицину, дозволяють дітям залишатись на страховому полісі батьків до 26 років та забороняють відмовляти у страховці тим, хто, звертаючись за нею, має попередню історію хвороби.

Республіканська партія не припиняє критикувати прийняту демократами реформу, посилаючись на її високу вартість. Для її проведення з бюджету США у наступні десять років має бути виділено 940 мільярдів доларів.

Консервативна частина американського суспільства вважає, що бюджет не має грошей на проведення цієї реформи. Вони також не погоджуються з тим, що згідно з новим законодавством кожен американець чи його работодавець буде зобов’язаний купувати медичний страховий поліс, або буде платити штаф.

Республіканці не лише на словах відстоюють свою позицію. Генеральні прокурори у десяти штатах США з республіканським керівництвом уже подали позови до суду, щоб визнати реформу неконституційною. У чотирьох штатах місцеві законодавчі органи уже ухвалили закони, які блокують дію нового законодовства на території цих штатів.

XS
SM
MD
LG