Спеціальні потреби

Актуально

Нуланд: За захопленнями будинків на Сході України стоять російські сили безпеки

Нуланд: За сепаратизмом на Сході України стоїть Москва
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Нуланд: За сепаратизмом на Сході України стоїть Москва

Під час слухань в Гельсінській комісії при американському Конгресі заступник державного секретаря Вікторія Нуланд розповіла, що США фіксують чимало випадків порушення прав людини в Криму. Державний секретар США Джон Керрі, сказала його заступниця, навіть передав Міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову документи, що засвідчують погіршення ситуації з правами людини на півострові після його окупації Росією.

«Повідомлення про порушення прав людини в Криму після його окупації Росією, шокують. Минулого тижня кримськотатарський активіст, який протестував проти російської окупації півострову, був викрадений, підданий тортурам та вбитий проросійськими збройними формуваннями», - заявила вона.
Це далеко не стихійні події. Ці інциденти мають усі ознаки оркестрованої кампанії з підбурювання, сепаратизму та саботажу української державності, що робиться за вказівкою та допомогою російських сил безпеки.
Вікторія Нуланд, заступник державного секретаря США

У захопленнях державних будинків в Харкові, Донецьку, Луганську та Маріуполі Вашингтон чітко бачить руку Москви:

«Це далеко не стихійні події. Ці інциденти мають усі ознаки оркестрованої кампанії з підбурювання, сепаратизму та саботажу української державності, що робиться за вказівкою та допомогою російських сил безпеки».

Нуланд представила політику США з розв’язання кризи: фінансова допомога Україні разом з МВФ та європейськими партнерами, тиск на Росію та одночасні переговори з метою деескалації кризи і останнє – посилення боєздатності партнерів по НАТО в регіоні.

Американські законодавці, зокрема, хотіли знати, як само планується використати державні гарантії США в один мільярд доларів.
Наш пріоритет і пріоритет українців полягає в тому, щоб використати наші гроші, аби допомогти в реформі енергетичного сектора та, разом з МВФ, - в запроваджені антикорупційних заходів. Але більшість грошей піде, аби допомогти соціально незахищеним українцям, яких зачепить підняття цін на електроенергію.
Вікторія Нуланд, заступник державного секретаря США

«Я сподіваюсь, що ви можете відповісти на критику нашої допомоги в 1 мільярд доларів. Кажуть, що частина цієї допомоги піде на оплату боргів, які Україна має перед Росією. Чи це правда?» - поцікавився Стівен Коен, конгресмен-демократ.

Нуланд завірила, що ці гроші підуть на зовсім на інші цілі:

«Наш пріоритет і пріоритет українців полягає в тому, щоб використати наші гроші, аби допомогти в реформі енергетичного сектора та, разом з МВФ, - в запроваджені антикорупційних заходів. Але більшість грошей піде, аби допомогти соціально незахищеним українцям, яких зачепить підняття цін на електроенергію».

Кілька конгресменів поцікавилися щодо шляхів зменшення енергетичної залежності України від Росії.

«Більша частина влади Росії в цьому регіоні походить з її статусу держави - постачальника нафти та газу, який та агресивно використовує з політичною метою. Була досить серйозна дискусія щодо ролі експорту американського природного газу, аби допомогти з цією проблемою. Можливо, треба допомогти Україні з переходом на альтернативні джерела енергії?» - запитав сенатор Шелдон Вайтгаус.

За словами Нуланд, США вже активно залучені в зусилля з реверсу газу в Україну з Європи та у покращення енергозберігаючих технологій. А американські компанії – у видобуток сланцевого газу в Україні. На думку Нуланд, Україна протягом 8-10 років зможе стати повністю енергетично незалежною від Росії.

Загалом Вікторія Нуланд розповіла, що Адміністрація США задоволена темпом реформ, які відбуваються в Україні. Але Вашингтон хотів б бачити, щоб члени українського уряду частіше їздили на Схід країни та вели діалог з його населенням.

Що стосується повернення Криму, то це може статися в середньо терміновій перспективі і важливим елементом цього буде економічний успіх на решті території України, вважають в Державному департаменті США.
Американці дуже добре поінформовані, знають ситуацію в деталях і на них російська пропаганда не діє. Дуже добре, що у них є чітке бачення та розуміння, що сьогодні у східних регіонах України розгортається сценарій, апробований в Криму.
Олександр Моцик, посол України в США.


Відповідаючи на питання щодо виборів, Нуланд зазначила, що в Адміністрації є всі причини вірити, що вони пройдуть успішно. Але, аби результати виборів були незаперечними у тому числі і для Росії, США надішлють в Україну рекордну кількість спостерігачів.

Присутній під час слухань посол Україні в США Олександр Моцик залишився задоволеним підтримкою, яку США надають Україні, а особливо - рівнем їх обізнаності щодо розвитку подій на Сході України та в Криму.

«Сьогодні під час слухань був продемонстрований високий рівень підтримки і з боку Конгресу, і збоку Державного департаменту. Ми всі могли пересвідчитися, що американці серйозно ставлять до того, що відбулося, засуджують агресію, не визнають і ніколи не визнають анексії Криму і будуть працювати разом з Україною, щоб вирішити усі питання дипломатичними засобами. Вони дуже добре поінформовані, знають ситуацію в деталях і на них російська пропаганда не діє. Дуже добре, що у них є чітке бачення та розуміння, що сьогодні у східних регіонах України розгортається сценарій, апробований в Криму», - сказав Олександр Моцик.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG