Спеціальні потреби

Актуально

Нуланд: За захопленнями будинків на Сході України стоять російські сили безпеки

Нуланд: За сепаратизмом на Сході України стоїть Москва
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Нуланд: За сепаратизмом на Сході України стоїть Москва

Під час слухань в Гельсінській комісії при американському Конгресі заступник державного секретаря Вікторія Нуланд розповіла, що США фіксують чимало випадків порушення прав людини в Криму. Державний секретар США Джон Керрі, сказала його заступниця, навіть передав Міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову документи, що засвідчують погіршення ситуації з правами людини на півострові після його окупації Росією.

«Повідомлення про порушення прав людини в Криму після його окупації Росією, шокують. Минулого тижня кримськотатарський активіст, який протестував проти російської окупації півострову, був викрадений, підданий тортурам та вбитий проросійськими збройними формуваннями», - заявила вона.
Це далеко не стихійні події. Ці інциденти мають усі ознаки оркестрованої кампанії з підбурювання, сепаратизму та саботажу української державності, що робиться за вказівкою та допомогою російських сил безпеки.
Вікторія Нуланд, заступник державного секретаря США

У захопленнях державних будинків в Харкові, Донецьку, Луганську та Маріуполі Вашингтон чітко бачить руку Москви:

«Це далеко не стихійні події. Ці інциденти мають усі ознаки оркестрованої кампанії з підбурювання, сепаратизму та саботажу української державності, що робиться за вказівкою та допомогою російських сил безпеки».

Нуланд представила політику США з розв’язання кризи: фінансова допомога Україні разом з МВФ та європейськими партнерами, тиск на Росію та одночасні переговори з метою деескалації кризи і останнє – посилення боєздатності партнерів по НАТО в регіоні.

Американські законодавці, зокрема, хотіли знати, як само планується використати державні гарантії США в один мільярд доларів.
Наш пріоритет і пріоритет українців полягає в тому, щоб використати наші гроші, аби допомогти в реформі енергетичного сектора та, разом з МВФ, - в запроваджені антикорупційних заходів. Але більшість грошей піде, аби допомогти соціально незахищеним українцям, яких зачепить підняття цін на електроенергію.
Вікторія Нуланд, заступник державного секретаря США

«Я сподіваюсь, що ви можете відповісти на критику нашої допомоги в 1 мільярд доларів. Кажуть, що частина цієї допомоги піде на оплату боргів, які Україна має перед Росією. Чи це правда?» - поцікавився Стівен Коен, конгресмен-демократ.

Нуланд завірила, що ці гроші підуть на зовсім на інші цілі:

«Наш пріоритет і пріоритет українців полягає в тому, щоб використати наші гроші, аби допомогти в реформі енергетичного сектора та, разом з МВФ, - в запроваджені антикорупційних заходів. Але більшість грошей піде, аби допомогти соціально незахищеним українцям, яких зачепить підняття цін на електроенергію».

Кілька конгресменів поцікавилися щодо шляхів зменшення енергетичної залежності України від Росії.

«Більша частина влади Росії в цьому регіоні походить з її статусу держави - постачальника нафти та газу, який та агресивно використовує з політичною метою. Була досить серйозна дискусія щодо ролі експорту американського природного газу, аби допомогти з цією проблемою. Можливо, треба допомогти Україні з переходом на альтернативні джерела енергії?» - запитав сенатор Шелдон Вайтгаус.

За словами Нуланд, США вже активно залучені в зусилля з реверсу газу в Україну з Європи та у покращення енергозберігаючих технологій. А американські компанії – у видобуток сланцевого газу в Україні. На думку Нуланд, Україна протягом 8-10 років зможе стати повністю енергетично незалежною від Росії.

Загалом Вікторія Нуланд розповіла, що Адміністрація США задоволена темпом реформ, які відбуваються в Україні. Але Вашингтон хотів б бачити, щоб члени українського уряду частіше їздили на Схід країни та вели діалог з його населенням.

Що стосується повернення Криму, то це може статися в середньо терміновій перспективі і важливим елементом цього буде економічний успіх на решті території України, вважають в Державному департаменті США.
Американці дуже добре поінформовані, знають ситуацію в деталях і на них російська пропаганда не діє. Дуже добре, що у них є чітке бачення та розуміння, що сьогодні у східних регіонах України розгортається сценарій, апробований в Криму.
Олександр Моцик, посол України в США.


Відповідаючи на питання щодо виборів, Нуланд зазначила, що в Адміністрації є всі причини вірити, що вони пройдуть успішно. Але, аби результати виборів були незаперечними у тому числі і для Росії, США надішлють в Україну рекордну кількість спостерігачів.

Присутній під час слухань посол Україні в США Олександр Моцик залишився задоволеним підтримкою, яку США надають Україні, а особливо - рівнем їх обізнаності щодо розвитку подій на Сході України та в Криму.

«Сьогодні під час слухань був продемонстрований високий рівень підтримки і з боку Конгресу, і збоку Державного департаменту. Ми всі могли пересвідчитися, що американці серйозно ставлять до того, що відбулося, засуджують агресію, не визнають і ніколи не визнають анексії Криму і будуть працювати разом з Україною, щоб вирішити усі питання дипломатичними засобами. Вони дуже добре поінформовані, знають ситуацію в деталях і на них російська пропаганда не діє. Дуже добре, що у них є чітке бачення та розуміння, що сьогодні у східних регіонах України розгортається сценарій, апробований в Криму», - сказав Олександр Моцик.

Всі новини дня

До Сан-Дієго на протезування прибули мати з донькою, які постраждали під час обстрілу вокзалу у Краматорську. Відео

Коли 8 квітня росіяни обстріляли переповнений людьми залізничний вокзал Краматорська, загинуло 59 людей, 114 отримали поранення. Зараз до Сан-Дієго прибули мати з донькою, які постраждали від вибухів.

«Я впевнений, що Україна отримає американські літаки» - Тарас Чмут, фонд "Повернись живим" – інтерв’ю. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео

Як працює віддалена авіабаза США на Алясці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Російська війна в Україні змусила Сполучені Штати відправити додаткові американські війська у Європу для захисту східного флангу НАТО. Втім загроза з боку Росії та Китаю змушує Вашингтон бути обачними не лише на сході від американського континенту, але й з крайньої півночі.

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона - ексклюзивний коментар. Відео

Українські авіатори завершили кількаденний візит до Вашингтона, де зустрілися з американськими конгресменами та сенаторами.

Підсумки саміту G7 для України. Відео

Підсумки саміту G7 для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

“Огидним варварством" назвав Джо Байден недільні обстріли житлових будівель у Києві. Про це він сказав на полях саміту «Групи семи», який в ці дні триває у Німеччині.

Більше

XS
SM
MD
LG