Спеціальні потреби

Помилка сервера

Oops, as you can see, this is not what we wanted to show you! This URL has been sent to our support web team to the can look into it immediately. Our apologies.

Please use Search above to see if you can find it elsewhere

США потерпають від спеки

  • Голос Америки

Дев’яносто мільйонів американців цими днями потерпають від температур понад сорок градусів. У половині штатів спека досягла рекордних позначок. У двадцяти чотирьох шатах вийшло попередження про небезпеку сонячного удару. В деяких штатах жорсткий нестаток води.

У штаті Джорджія, який потерпає не тільки від спеки, але і від високої вологості, робота надворі припиняється вже у полудень.

Оклахома вже чотирнадцятий день поспіль не може оговтатись від температури понад сорок. У повіті Юньон, що у Південній Кароліні, населенню роздають вентилятори. Втім бажаючих виявилося більше, ніж очікувалося.

«Я дуже занепокоєна тим, що люди страждають. Втім заплатити п'ятнадцять доларів за вентилятор їм просто не по кишені», – каже соціальний працівник Лин Смоскі.

Через надзвичайну погоду філадельфійська літня школа була вимушена зачинитись. У Далласі вуличні патрульні перевіряють, чи працюють у місцевих жителів кондиціонери.

«Я постійно виходжу на вулицю та обливаю зі шлангу хату, щоб хоч якось її охолодити. Дуже важко», – говорить мешканець Далласа Брюс
Троттер.

Лише з початку цього місяця рекордні температури були побиті у більшості міст країни. Найбільше від спеки потерпають Айова, Луїзіана, Техас та Аризона.

«Я не пам’ятаю, щоб було так гаряче на початку липня протягом такого довгого часу», – каже Дейвід Тейт.

Від страшенної посухи страждають фермерські господарства, особливо на півдні та західному півдні країни. У деяких районах такої посухи не було від п’ятдесятих років, а в деяких районах Техасу - від 1917 року. Уряд вже оголосив цілий штат зоною стихійного лиха та прогнозує, що сільськогосподарські втрати перевищать 3 мільярди доларів.
Тим часом фермери у Тулсі продають поголів’я. Логіка проста: без дощів не буде сіна, а відтак не буде чим годувати худобу. Відтак, ціни на яловичину цього року за прогнозами підвищаться.

«Ми зменшуємо виробництво, тому ціни перевищать навіть ті рекордні суми, які покупець платить у продуктовому магазині зараз», – попереджає фермер Дейвід Андерсон.

Тим часом, через невтішні пронози щодо дощу чи падіння температур, у деяких містах вже ввели обмеження на використання води.

XS
SM
MD
LG