Спеціальні потреби

Гербст закликав США надати Україні аналог Джавелінів для берегової охорони і прокоментував рішення про воєнний стан


Джон Гербст

Напад на українські кораблі цими вихідними – є ескалацією тиску Кремля на Україну, який вже приніс значні збитки українському Донбасу. На цьому наголосив Джон Гербст, директор Євразійського центру Atlantic Council в інтерв'ю Українській Службі "Голосу Америки".

Тепер "навіть найбільш слабкодухі європейці на можуть казати, що немає доказів російської агресії"
Джон Гербст

"Ще в квітні "вони почали інспектувати кораблі, які йшли до Бердянська та Маріуполя і звідти, в результаті чого поставки з цих двох портів впали на дві третини, що принесло значні економічні витрати для Донбасу. Вони це роблять вже більше шести місяців і тепер провели ескалацію напавши на військові кораблі", - наголосив він.

Ескалація цими вихідними зачепила дві сфери, за оцінкою Гербста:

  • Посилення тиску на Азовському морі і на економіку українського Донбасу
  • Вперше з часу, початку агресії Москви проти України, що почалась із захоплення Криму, - звичайні збройні сили Росії при світлі дня і за уваги громадськості напали на українські сили, наголосив експерт.

Напад був таким явним, що Тепер "Навіть найбільш слабкодухі європейці на можуть казати, що немає доказів російської агресії", - наголошує аналітик.

Гербст закликав Захід швидко і рішуче реагувати на дії Росії.

"Це – ескалація агресії Москви, - наголосив Гербст. - Захід має відреагувати потужно і змусити Кремль платити високу ціну за те, що при світлі дня, їх військові атакували військових України. Це неспровокований розвиток агресії".

(Нові) санкції можуть бути проти російських перевезень, це можуть бути санкції проти російського банку, можливо "Сбєрбанк", чи "ВТБ"
Джон Гербст

Нові заходи, на думку аналітика, можуть включати запровадження нових санкцій, зокрема, проти російських банків, надання ракет для захисту з берега, збільшення присутності НАТО в Чорному морі.

"Я переконаний, що доречними будуть додаткові санкції проти Москви. Ці санкції можуть бути проти російських перевезень, це можуть бути санкції проти російського банку, можливо "Сбєрбанк", чи "ВТБ".

"Також, Захід і особливо США, які вже за адміністрації Трампа надали ракети Джавелін, мають надіслати ракети, що вражають кораблі з берега Україні. Це виконає ту саму функцію, що і Джавеліни проти російських кораблів, якщо вони будуть вчиняти акти агресії, подібно до того, що вони щойно провели проти українських кораблів", - заявляє аналітик.

"Захід також має розглянути можливість надіслати більше кораблів, військових кораблів до Чорного моря, щоб збільшити присутність НАТО біля російських територіальних вод Чорного моря, щоб продемонструвати, що збільшення агресії в Чорному морі проти України призвела до погіршення їхньої безпеки".

Гербст назвав раціональним рішення України про можливе запровадження воєнного стану, однак, наголосив, що обмеження свободи слова та протестів зараз не на часі.

Директор Євразійського центру Atlantic Council Джон Гербст - про воєнний стан в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

"Думаю, воєнний стан не є нераціональною реакцією. Насправді, дехто в Україні, включаючи серйозних політиків, які роками критикували уряд Порошенка за те, що він не запроваджував воєнний стан, бо насправді, набагато більш потужний сусід веде війну проти України. Водночас, ми не знаємо, що означатиме цей воєнний стан на практиці, якщо його затвердять. Наскільки мені відомо, Рада унормувала воєнний стан декілька років тому. І там йшлося про різні речі, які може передбачати воєнний стан".

"Дещо з цього має сенс, наприклад, здатність направляти зусилля на захист безпеки країни. Інші речі можуть бути недоцільними, наприклад, припинення політичних демонстрацій, або згортання свободи слова, тому треба подивитись, який вигляд матиме цей закон", - наголосив він.

Дивіться також: Порошенко запропонує Раді ввести воєнний стан на 30 днів

Порошенко запропонує Раді ввести воєнний стан на 30 днів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG