Спеціальні потреби

Прокуратура Голландії шукає свідків запуску «Бука» по малайзійському літаку


Прокуратура Нідерландів у понеділок повідомила, що шукає в Східній Україні свідків, які могли бачити запуск ракети «Бук» російського виробництва по літаку MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines, однак додала, що поки не прийшла до остаточного висновку щодо причин катастрофи лайнера.

Нідерланди очолюють міжнародне розслідування катастрофи, що сталася 17 липня, в результаті якої загинули всі 298 пасажирів і членів екіпажу, більше двох третин з яких були громадянами Нідерландів.

Західні уряди і Київ, посилаючись на дані розвідки, звинувачують у катастрофі лайнера проросійських сепаратистів. Москва стверджує, що літак збив український винищувач. Прокуратура заявила, що отримала «чіткіше уявлення» про теорію, згідно з якою пасажирський літак був збитий ракетою «Бук», запущеною з території, контрольованої сепаратистамі – однієї з чотирьох початкових версій. Додаткових подробиць не повідомляється.

«У рамках розробки цієї версії слідство шукає свідків, які могли б розповісти про транспортування, екіпаж та запуску ракетного комплексу «Бук» у Донбаському регіоні Східної України», – йдеться в заяві прокуратури.

«Це не означає, що поліція і прокуратура точно встановили причину аварії рейсу MH17, – уточнили в прокуратурі. – Для цього необхідно подальше розслідування».

На телебаченні, радіо та різних інтернет-сайтах поширюється ролик про пошук свідків із зображеннями ракетної установки «Бук» на вантажній платформі та аудіозаписами перехоплених телефонних розмов між проросійськими сепаратистами.

Свідків закликають надати інформацію органам, що проводять спільне міжнародне розслідування, в якому також беруть участь Бельгія, Україна, Австралія і Малайзія.

XS
SM
MD
LG