Спеціальні потреби

Олланд і Меркель у Києві обговорюють нову мирну пропозицію (оновлено)


Президент Франції Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Анґела Меркель у четвер прибули до Києва, а в п'ятницю поїдуть до Москви для проведення переговорів на високому рівні, щоб представити нову пропозицію з врегулювання кризи в Україні.

Про європейську ініціативу було оголошено після того, як високопоставлені представники адміністрації Барака Обами заявили, що Вашингтон розглядає питання про доцільність поставок зброї Україною для боротьби з проросійськими сепаратистами.

«Разом з Анґелою Меркель я вирішив виступити з новою ініціативою. Сьогодні в другій половині дня ми вирушаємо до Києва. Ми зробимо нові пропозиції щодо врегулювання конфлікту в Україні, і вони будуть засновані на збереженні територіальної цілісності країни. Сьогодні ми обговоримо їх з президентом України, а в п'ятницю вирушимо до Москви на зустріч з президентом Росії», - сказав Олланд.

За словами Олланда, Франція не підтримує вступу України в НАТО.

Німеччина і Франція також виступають проти поставок летальних озброєнь українському уряду, заявивши, що це призведе лише до ескалації конфлікту. У той же час адміністрація США вивчає можливість такого кроку на тлі вимог таких поставок, що звучать у Конгресі.

Держсекретар США Джон Керрі перебував у Києві у четвер для обговорення заходів щодо підтримки уряду України.

У Берліні прес-секретар Меркель Штеффен Зайберт заявив, що «у зв'язку з ескалацією насильства в останні дні канцлер і президент Олланд активізують свої зусилля, що тривають уже кілька місяців, для мирного врегулювання конфлікту в Східній Україні».

XS
SM
MD
LG