Спеціальні потреби

Треба пам’ятати трагедії минулого, щоб не допустити їх у майбутньому - представник Деждепу про Голодомор


Заступник помічника Державного Секретаря США Джордж Кент​

За словами заступника помічника Державного Секретаря США Джорджа Кента, резолюція стосовно Голодомору - відображення позиції американського сенату на підтримку українського народу.

"Резолюція, яку ухвалили - це відображення позиції американського Cенату на підтримку українського народу, та визнання того, що трапилось в Україні 85 років тому", - заявив Кент під час церемонії вшанування річниці Голодомору.

"Це не вперше американський Конгрес ухвалює резолюцію щодо Голодомору. Думаю, це нагадування американському народу і всьому світу, що подібні події не повинні повторюватися. І ця резолюція ухвалена у контексті оновленої російської агресії проти народу України. Я думаю, це спроба втримати в пам’яті трагедії минулого, щоб не дозволити трапитись такому у майбутньому", - додав заступник помічника Державного Секретаря США.

Резолюція, яку ухвалили, це відображення позиції американського сенату на підтримку українського народу, та визнання того, що трапилось в Україні 85 років тому
Заступник помічника Державного Секретаря США Джордж Кент​

Нагадаємо, що Сенат США ухвалив резолюцію стосовно визнання Голодомору в Україні. Основним автором резолюції став сенатор-республіканець Роб Портман.

В резолюції Сенат визнав висновки Комісії з голоду в Україні, які було подано до Конгресу в 1988 році, включаючи той висновок, що Сталін і його оточення вчиняли геноцид проти народу України в 1932-1933 роках.

Законодавці висловили найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їх сім'ям. Сенат також засудив системні порушення Радянським Союзом прав людини, включаючи право на самовизначення та свободу слова по відношення до українського народу.

Поширювати інформацію про Голодомор 1932-1933 років важливо для того, щоб збільшувати обізнаність про цю трагедію, наголошують законодавці.

В резолюції, сенатори підтримали зусилля народу України з забезпечення демократичних принципів, вільної ринкової економіки, повної поваги до прав людини для того, щоб Україна розкрила свій потенціал як важливий стратегічний партнер США в регіоні світу а також на втілення прагнень свого народу.

"Мільйони людей загинули по волі сталінського уряду колишнього Радянського Союзу, який замислив та вчинив голод в Україні для того, щоб подолати опір країни колективізації та комуністичній окупації", - йдеться в тексті резолюції.

"Радянський уряд умисно конфіскував врожаї зерна і змусив голодувати мільйони українських чоловіків, жінок та дітей через примусову колективізацію, проведену з метою зруйнувати національну свідомість та рух за незалежність", - наголосили законодавці США.

"Радянський диктатор Йосип Сталін наказав закрити кордони України, щоб ніхто не міг уникнути навмисне створеного голоду і унеможливив надання будь-якої міжнародної харчової допомоги, яка б полегшила голод.

Майже чверть українського сільського населення загинула, або була змушена полишити домівки через примусовий голод і весь народ постраждав від наслідків тривалого голоду", - зазначає резолюція.

Дивіться також: Сенат США ухвалив резолюцію щодо Голодомору як геноциду. Інтерв'ю з послом Валерієм Чалим. Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG