Спеціальні потреби

Актуально

Уряд Гонконгу виплатить своїм постійним мешканцям 700 доларів разової допомоги

У той час, коли більшість країн світу потерпають від економічної рецесії, бюджет Гонконгу має гарні показники. Зростання валового національного продукту минулого року склало майже 10%, безробіття менше 3,5%. Так, адміністрація Гонконгу вирішила надати постійним мешканцям цього адміністративного району майже 700 доларів одноразової грошової виплати.

Чимало жителів Гонконгу, попри стабільність місцевого бюджету, опинились у скрутному фінансовому становищі. Неспроможні платити за оренду та за умов недостатньої кількості державних помешкань, вони вимушені жити у нелегальних квартирах на верхньому поверсі цього промислового будинку, кожного дня ризикуючи бути виселеними правоохоронцями.

У минулому Лі Ой Лін доглядала за хворими та престарілими. Сьогодні через поганий стан здоров’я вона не може працювати. Зі своїм котом та собакою вона живе у нелегальній кімнаті, розміром менше 4,5 квадратних метрів.

«Я б порадила нашому голові Адміністрації використати ці гроші для побудови державного житла. Шести тисяч гонконгських доларів зовсім недостатньо для таких як я, аби платити за оренду легального помешкання. Цього недостатньо, щоб дати завдаток, а це, як правило, - орендна плата за чотири місяці, комісійні агенту з нерухомості, а відтак і саму плату за оренду», – каже Лі Ой Лін.

Раніше цього року голова Адміністрації Гонконгу Дональд Цанґ оголосив про надання державної допомоги розміром у 6 тисяч місцевих доларів. Паралельно відбувається відновлення програми державних субсидій на житло особам з низьким та середнім прибутком.

«Економічний прогноз на цей рік не виглядає оптимістичним. Можливо відбудеться інфляція, а відтак і рецесія. У відповідь ми вже підготували короткотермінові заходи, щоб полегшити ситуацію для населення», – говорить Дональд Цанґ.

План уряду націлений на подолання проблем нестатку державного житла та високих цін на оренду. Однак критики зауважують, що субсидії та всілякі виплати не покращать невпинно падаючі рейтинги адміністрації Цанґа.

Лідер опозиційної Громадянської Партії, юрист та законодавець Алан Леонґ каже, що Гонконг не має потужної системи соціальної допомоги, а голова адміністрації не робить достатньо для вирішення цієї проблеми.

«Він розчарований та, можливо, навіть переляканий тим, що його популярність не зросла після видачі грошової допомоги. Не дивно - народ Гонконгу роздратований тим, що адміністрація не робить нічого, щоб подолати кризу у довготривалій перспективі», – стверджує політик.

Деякі критики попереджають, що виплата грошової допомоги лише спричинить ще гіршу інфляцію, яка на сьогоднішній день росте рекордними за п'ятнадцять років темпами.

«Уряд придумав таку схему – якщо людина вирішує забрати свої гроші не відразу, то вона може заробити на відсотках, скажімо, аж двісті доларів за рік. Так вони бачать вирішення проблеми інфляції. Наскільки це ефективно – побачимо. Але, чесно кажучи, ми стривожені», – каже Алан Леонґ.

Тим часом зростання цін боляче б’є по мешканцях цих квартир на верхніх поверхах старої швейної фабрики Коулун. Вони кажуть, можливо світ і заздрить успіхам та профіциту бюджету Гонконгу, але вони і далі вимушені жити в коморах.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG