Актуально
"Китай своєю авторитарною пащею заковтує Гонконг" - Держдеп про запроваджений Китаєм закон про нацбезпеку Гонконга

"США не сидітимуть склавши руки у час, коли Китай заковтує Гонконг у свою авторитарну пащу", - заявив Державний секретар США Майк Помпео, реагуючи на запровадження владою Китаю у вівторок закону щодо національної безпеки Гонкгонгу, яка різко посилила контроль за напівавтономним містом.
Заява Держдепу США вказує на нещодавні кроки Вашингтона щодо Китаю у зв'язку із його політикою щодо Гонкгонгу.
"США не сидітимуть склавши руки, коли Китай заковтує Гонконг у свою авторитарну пащу. Минулого тижня ми ввели візові обмеження проти чиновників Комуністичної партії Китаю, які відповідальні за підрив автономії Гонконгу. Ми закінчуємо експорт оборонних технологій та технологій подвійного використання на дану територію. Відповідно до вказівок президента Трампа, ми, за певними винятками, покінчимо із виключенням з політики США, у відповідності до яких Гонконг отримував спеціальне ставлення, або преференції", - йдеться у заяві Помпео.
Ця партія найбільше боїться вільного вибору та вільного мислення власного народуПомпео про Комуністичну партію Китаю
У заяві держсекретаря Майка Помпео говориться, що «рішення Комуністичної партії Китаю нав'язати суворе законодавство щодо національної безпеки Гонконгу руйнує автономію території і одне з найбільших досягнень Китаю».
"Параноя Пекіна і страх перед прагненнями його власного народу привели до ... перетворення принципу "Одна країна, дві системи" на "Одна країна, одна система", - заявив Помпео.
Державний секретар США також заявив, що дії Комуністичної партії Китаю "вчергове демонструють", що зобов'язання Пекіна є "пустими словами".
"Драконівський закон Комуністичної партії Китаю про національну безпеку Гонконгу кладе край вільному Гонконгу та вказує, що ця партія найбільше боїться вільного вибору та вільного мислення власного народу", - відзначив Помпео у Twitter.
Влада Китаю ввела у вівторок у дію закон про національну безпеку Гонконгу, різко посиливши контроль над напівавтономним містом.
Закон надає Пекіну юрисдикцію щодо «дуже серйозних» злочинів у сфері національної безпеки, які здійснюються на території Гонконгу
Закон, який китайська влада представляє як «меч», що навис над головами тих, хто загрожує національній безпеці Гонконгу, вступив в силу через кілька годин після його підписання головою КНР Сі Цзіньпіном.
Закон надає Пекіну юрисдикцію щодо «дуже серйозних» злочинів у сфері національної безпеки, які здійснюються на території Гонконгу. Крім того, він дає Китаю можливість створити у місті агентство національної безпеки, в якому будуть працювати чиновники, не пов'язані місцевими законами при виконанні своїх обов'язків.
27 країн, включно з Великою Британією, Францією, Німеччиною і Японією, закликали Пекін «переглянути нав'язування» місту законодавства. Цей крок також ще більше ускладнив відносини між Пекіном і Вашингтоном.
Лідер демократів в Конгресі Ненсі Пелосі заявила, що мета нового закону полягає в тому, щоб «налякати, залякати і придушити» гонконгців. Республіканець Мітт Ромні написав у Твіттері, що його «серце болить за народ Гонконгу», де зникла «будь-яка подоба свободи і автономії».
Дивіться також: Бігун пробіг 350 км, щоб побачити свою бабусю
Всі новини дня
Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
Протягом наступальних дій важливою є підтримка наземних сил із повітря. Серед цілей армійських льотчиків - захист піхоти та ураження цілей противника. Для своїх атак ЗСУ в тому числі застосовують й транспортні гелікоптери Мі-8.
Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії: чому ці візити є важливими для України? Відео
Цього тижня Вашингтон відвідують лідери Данії та Британії. Серед іншого - для того, аби скоординувати із США зусилля із підтримки української армії.
- Голос Америки
Західні експерти активно обговорюють останні маневри на полі бою. Відео
Останні маневри на полі бою активно обговорюють західні експерти. Дехто звертає увагу на те, що впевненість ЗСУ контрастує із ознаками хаосу в Росії. Про це зокрема кажуть в американському Інституті вивчення війни.
- Голос Америки
В Держдепі вірять, що РФ програє, та сподіваються, що зупиниться, поки не втратила більше

Росія програє у своїй війні проти України та має припинити агресію, поки не втратила ще більше. Про це заявив під час брифінгу заступник речника Держдепартаменту США Ведант Пател.
"Я не збираюся вдаватися в конкретні оцінки щодо ситуації на полі бою або говорити від імені української влади. Проте, відверто кажучи, я вірю, що Росія програє у цій війні. Тому я сподіваюся, що Кремль переоцінить свою присутність, зупиниться, поки не втратив більше, та негайно покине українську територію", - відповів Пател на прохання оцінити ситуацію на полі бою.
Він додав, що США загалом не підтримують атаки всередині Росії, але нагадав, що саме Росія завдає жорстоких ударів по цивільному населенню України.
«Загалом ми не підтримуємо напади всередині Росії, але Росія продовжує свої авіаудари по Києву, багато з яких спустошили цивільні райони, і Росія продовжує свої жорстокі напади на народ України. І тому важливо те, що Росія може закінчити цю війну в будь-який час, вивівши свої сили з України, замість того, щоб продовжувати щоденні жорстокі атаки на українські міста з людьми, націлюючись на цивільну інфраструктуру, націлюючись на цивільні території».
Він також додав, що союзники продовжують забезпечувати українські війська технікою та тренуванням, щоб Україна змогла повернути свої суверенні території.
Чи може Україна вести вогонь у відповідь на території РФ - думки сенаторів США

На тлі посилення російських атак на Україну та довгоочікуваного контрнаступу кореспондентка Голосу Америки у Конгресі США Катерина Лісунова запитала американських сенаторів, чи вважають вони допустимою воєнну відповідь України по території РФ?
"Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, - такою є природа війни".Боб Менендес, сенатор-демократ, штат Нью-Джерсі
А також, чи вплине таке розширення географії війни на військову допомогу Україні, яку надають західні партнери?
Сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі та голова сенатського Комітету із міжнародних відносин Боб Менендес заявив, що Україна має право захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор.
"В Україні йде війна. І це не війна, яку вони обирали. Це війна, яку їм нав’язав Володимир Путін. Отже, Україна має право захищатися. І захищатися не лише на своїй суверенній території, але й скрізь, де є агресор, такою є природа війни. Знову ж таки, якби Путін не розв'язав цю війну, він би не опинився в тих обставинах, в яких зараз перебуває", - каже сенатор Боб Менендес у коментарі для Голосу Америки.
Своєю чергою сенатор-республіканець від штату Айдаго Джим Ріш вважає, що вирішувати характер своїх воєнних операцій мають самі українці.
"Це питання, на яке українці мають відповісти самі. Це їхній конфлікт. Вони краще знають, що їм робити, яку дати відповідь. І я це розумію. Я точно не з тих, хто збирається сидіти та засуджувати, що вони роблять. А щодо самої Росії, коли вона чинить такі речі, то більшість людей мали б усвідомити, що на це буде реакція. І реакція, найімовірніше, буде аналогічною", - вважає співголова сенатського Комітету із міжнародних відносин.
Бен Кардін, сенатор-демократ від штату Мериленд, вважає, що існують певні обмеження, яких потрібно дотримуватись. Але при цьому варто не забувати, що будь-які дії Києва є лише захистом від російської агресії.
"Треба визнати, що Росія є винною в цій загарбницькій війні. Усі наслідки цієї війни, включно з діями обох сторін, ініційовані саме росіянами, і вони мають нести відповідальність. Україна захищається. Ми визнаємо, що існують певні обмеження, і їх потрібно дотримуватись. Україна проявила велику стриманість під час цієї загарбницької війни, яку почала Росія. Тим часом Росія не стримується взагалі", - коментує Кардін в інтерв'ю Голосу Америки.
Сенатор-республіканець від штату Небраска Джон Рікеттс вважає, що українці мають робити усе необхідне, щоб виграти цю війну. "Знову ж таки, це війна. Україні потрібно переконатися, що вона переживе цю війну. Тож їм доведеться робити усе, що вони повинні робити, аби виграти цю війну", - наголошує законодавець.
Також, за словами Рікеттса, США мають допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно: "Перше і найголовніше – зробити так, щоб Україна виграла цю війну. Щодо конкретної тактики, то це ми залишимо на розсуд України, саме вони мають визначити, як найкраще вести цю війну. Але найважливіше - Україна має виграти, а Путін – програти. Якою тактикою та стратегією цього досягти? Я тут не експерт. Але Сполучені Штати повинні бути відданими допомозі Україні у довгостроковій перспективі, щоб переконатися, що українці виграють цю війну", - пояснив сенатор.
Дивіться також: Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США.
Форум