Спеціальні потреби

Дослідження: гарячі напої можуть спричинити рак стравоходу


Коли наступного разу приготуєте чашечку гарячого чаю чи кави – зачекайте трохи, щоб вона дещо охолола, щоб уникнути раку. Це найновіша рекомендація агентства ООН з дослідження раку.

Міжнародне агентство з дослідження раку, яке є частиною Всесвітньої організації охорони здоров’я, заявило в середу, що є докази на те, що напої, температура яких сягає понад 65 градусів за Цельсієм, можуть спричинити рак стравоходу.

Такого висновку науковці дійшли після ознайомлення з результатами досліджень з Ірану і Південної Америки, де часто каву часто подають при температурі 70 і більше градусів.

В країнах що розвиваються, серед причин раку стравоходу можуть бути палення і алкоголь, але рак частіше виступає в тих частинах світу, де споживають дуже гарячі напої.

Гарячі напої тепер класифікують нарівні із свинцем, бензином і вихлопними газами як «можливо ракотворні».

Ці результати є доброю новиною для любителів кави, тому що висока температура є більшим фактором ризику ніж те, що споживаєте. До 1991 року ВООЗ вважала, що це кава «можливо спричиняє рак».

Результати дослідження «вказують, що споживання дуже гарячих напоїв є, можливо, однією з причин раку стравоходу і що висока температура, а не сам напій, є його причиною».

Національна асоціація любителів кави назвала зміну «чудовою новиною для споживачів кави».

У глобальному масштабі рак стравоходу є восьмим найбільш поширеним видом раку і причиною приблизно 400 тисяч смертей.

Дивіться також: Порушення авторських прав артистів наступає на горло їх пісні - розповідь Скрипки.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG