Спеціальні потреби

Актуально

Гройcман в інтерв’ю FT обіцяє українцям відчуття «користі від реформ»

Інтерв’ю Володимира Гройсмана газеті Financial Times

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що після трьох років режиму економії українці цього року нарешті почнуть відчувати користь від проведення реформ.

Зараз ми дійшли до місця - платформи, з якої ми перейдемо до зростання, і люди це відчують, або, Боже борони, ми знову скотимося до стагнації
Володимир Гройсман в інтерв’ю Financial Times.

В інтерв’ю часопису Financial Times Гройсман назвав виділення Міжнародним валютним фондом 1 мільярда доларів у межах фінансової програми на загальну суму 17, 5 мільярда «визнанням досягненого поступу».

Але, як пише кореспондент газети у Києві Роман Олеарчик, український прем’єр-міністр також визнав, що багато громадян дуже розчаровані реформами, які разом з економічною кризою, спричиненою військовим вторгненням Росії, погіршили рівень життя і стали причиною тиску на адміністрацію президента Порошенка.

«Зараз ми дійшли до місця - платформи, з якої ми перейдемо до зростання, і люди це відчують, або, Боже борони, ми знову скотимося до стагнації», - сказав він Financial Times.

Газета нагадує, що виробництво в Україні 2016 року зросло на 2,3% після 17% падіння упродовж минулих двох років, але зауважує, мільйони українців і далі ледве виживають в умовах, коли пенсії та мінімальна платня тримаються на рівні близько 100 доларів на місяць.

Автор статті вважає, що реформи, наприклад підвищення цін на газ до ринкового рівня, а також зміни у системі державних закупівель почали впливати на поширену корупцію, але при цьому майже не покращили життя пересічного українця.

Британський економічний оглядач Тім Аш, коментуючи інтерв’ю, написав, що «спочатку треба подивитися, чи він (Володимир Гройсман) наприкінці місяця ще матиме роботу. Тоді гловне питання - результати у боротьбі з хабарництвом».

Відповідаючи на запитання Financial Times про задекларовані особисті заощадження, які перевищують 2 мільйони доларів та інші статки, Володимир Гройсман відповів, що вони були чесно зароблені до того, як він почав працювати в політиці.

Дивіться також: У звіті «Дому Свободи» Україну називають позитивним винятком у все більш авторитарному регіоні

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

XS
SM
MD
LG