Спеціальні потреби

Китай закликав США не вимагати екстрадиції керівника компанії Huawei з Канади


Уряд Китаю у вівторок озвучив вимогу до США скасувати запит на екстрадицію до Америки керівника технологічної компанії Huawei Менг Ванжу, яку у грудні затримали в Канаді на запит правоохоронних органів США.

У США Менг Ванжу загрожують звинувачення у наданні неправдивої інформації про роботу компанії Huawei в Ірані

Речниця МЗС Китаю заявила, що справа Менг Ванжу виходить за межі норми, а угода про екстрадицію між Канадою та США зазіхає на "безпеку та законні права громадян Китаю". Раніше ЗМІ у Канаді повідомили, що США планують звернутись до уряду Канади із офіційним запитом про екстрадицію Менг, а у США їй загрожують звинувачення у наданні неправдивої інформації про роботу компанії Huawei в Ірані.

Впливову бізнесвумен та доньку засновника китайської корпорації високих технологій Huawei Менг Ванжу заарештували 1 грудня в Канаді. Арешт було проведено на запит Сполучених Штатів.

Міноборони США припинило продаж мобільних телефонів та модемів Huawei та ZTE у магазинах на військових базах, через застереження щодо безпеки

Мін'юст США заявив, що буде домагатись екстрадиції Ванжу та подякував Канаді за "підтримку спільних зусиль спрямованих на встановлення верховенства права".

Китай ще у грудні - як вважається, у відповідь на арешт Ванжу - затримав двох громадян Канади, колишнього дипломата Майкла Корвіга та бізнесмена Майкла Спавора.

Протягом останнього часу у США на високому рівні також висловлювалися занепокоєння з приводу продукції та послуг компанії Huawei та її можливої участі у зборі інформації в інтересах уряду Китаю.

У березні минулого року Федеральна комісія США з питань зв'язку підтримала занепокоєння законодавців США з приводу загрози шпіонажу з боку компанії Huawei. Міноборони США також припинило продаж мобільних телефонів та модемів Huawei та ZTE у магазинах, які розташовані на військових базах, через застереження щодо безпеки.

У 2018-му році Національний комітет Демократичної партії США застеріг кандидатів, які брали участь у виборах до законодавчих органів, від використання пристроїв, виготовлених китайськими компаніями ZTE Corp та Huawei Technologies, через ризик, який вони становлять для безпеки.

Дивіться також: Значна територія США опинилися у полоні арктичного циклону

Значна територія США опинилися у полоні арктичного циклону. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

XS
SM
MD
LG