Актуально
Історія, що сколихнула Фейсбук: Гілларі Клінтон розповіла про те, як важко бути жінкою

Один із найпопулярніших блогів на Фейсбуці (аудиторія складає майже 18 мільйонів читачів) Humans of New York опублікував у четвер два дописи, присвячені кандидатці в американські президенти від демократичної партії. Брендон Стентон, фотограф і засновник блогу, проілюстрував тексти світлинами Гілларі Клінтон, проте, за законами свого особистого стилю, ніде не вказав її ім’я.
Стентон здобув прихильність читачів завдяки публікаціям історій простих людей, що супроводжуються їхніми фотографіями. Герої його дописів, яких блогер зустрічає на вулицях Нью-Йорка та під час подорожей закордон, діляться особистими здобутками та життєвими труднощами. Кожна історія особлива і водночас торкається багатьох.
Слова Клінтон резонували з думками і почуттями сотень тисяч жінок, які відреагували на допис. Лише за одну добу перша історія набрала більше 700 тисяч уподобань. Гнівних реакцій назбиралося близько п’яти тисяч під кожним із дописів.
Негативні відгуки не дуже схожі на звичну реакцію читачів. За роки існування блогу сформувалася спільнота чуйних і небайдужих людей, яким не чуже чиєсь горе. Вони з відкритими серцями підтримують сирійських біженців, віддають шану ветеранам і співчувають батькам дітей, хворих на рак. У свій час громада зібрала близько півтора мільйона доларів для дітей із неблагополучних родин Нью-Йорка.
Що ж розповіла Гілларі Клінтон Брендону Стентону?
Перша історія повертає нас у часи, коли Клінтон складала вступний іспит в одній із аудиторій Гарварда. У кімнаті було лише дві жінки – сама Гілларі та її подруга. Саме цей аспект і стає зав’язкою.
Чоловіки в аудиторії почали кричати образливі речі на адресу жінок: «Ти не повинна тут бути», «Є багато іншого, що б ти могла робити». Один із присутніх навіть сказав: «Якщо ти займеш моє місце, мене призвуть до війська, я піду у В’єтнам і помру».
Клінтон стверджує, що це не були жарти, що атмосфера була напруженою, а звинувачення мали особистий характер. Сама вона не могла дозволити собі піддатися на провокації і тому тільки дивилися вниз.
Далі Клінтон апелює до того, що її часто називають відчуженою, холодною і позбавленою емоцій. Пояснення цьому – банальне і водночас до болю знайоме багатьом жінкам, про що свідчать коментарі під дописом.
«Як молода жінка, – ділиться своїм досвідом Клінтон, – я повинна була навчитися контролювати емоції. І це важкий шлях, щоб ним іти. Тому, що тобі потрібно захищати себе, триматися стійко, але водночас не хочеться здаватися «оточеною стінами»».
Клінтон наголошує на тому, що важко утримувати цей баланс, і це може призвести до помилкового враження:
«Іноді думаю, що я частіше зустрічаюся в «оточеній стінами» арені. І якщо я створюю таке сприйняття, то я беру на себе відповідальність. Я не бачу себе як холодну чи позбавлену емоцій. І мої друзі також. Так само моя сім’я. Проте якщо це іноді є сприйняттям, яке я створюю, то я не можу звинувачувати людей, якщо вони так думають».
Як відреагували читачі
Найпопулярніший коментар, який схвалили близько 130 тисяч осіб, говорить про гендерні стереотипи: «Жінки по всьому світу знають це як факт, аж занадто. Будь тихенькою, але не занадто тихою. Будь розумною, проте не занадто розумною… і так далі і далі.»
Друга в рейтингу думка стосується подвійних стандартів, які суспільство створює для чоловіків і жінок: «Дивлячись виступ [Клінтон на ТБ – А. Г.-С.] минулого вечора, я відчула, що розконцентрувалася від тону її голосу. Приблизно через 10 хвилин я усвідомила, що була натренована, щоб так почуватися. Якщо б чоловік мав такий самий тон, я б нічого про нього не подумала. Нам потрібно робити більше зусиль. Жінки не повинні усміхатися і говорити м’яко».
Очевидно, що тема, якої торкнулася Клінтон, назріла в суспільстві. Її розповідь викликала схвалення не тільки в її прихильників: «Який неймовірний досвід – мати можливість поспілкуватися з нею, незалежно від того, як ти почуваєшся політично. [Вона] все ще особа, і цікаво дізнатися, через що вона пройшла».
Зрештою, поява Клінтон на сторінці Humans of New York додала ще одну виграшну карту в її руки: «Ого! Я прочитала все це ще до того, як подивилася на особу, якій належала історія. Я ніколи не думала про її досвід із такої перспективи. Я велика прихильниця Гілларі, але це пояснює багато щодо її персони. Дякую, Гілларі, за те, що протистоїш такому типу поведінки і проторовуєш шлях для майбутніх поколінь. Не можу дочекатися, коли ти станеш моїм президентом!»
Дивіться також: Дональд Трамп симпатизує Путіну та планує вибудувати гарні стосунки з Росією
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум