Спеціальні потреби

Актуально

ВООЗ фіксує погіршення стану здоров`я у населення Угорщини

Хворий у лікарні

Увага цьогорічного Всесвітнього дня здоров’я зосереджується на ситуації із здоров’ям людей, які проживають у великих містах і містечках, серед занепокоєння, що нездоровий спосіб життя і забруднення в міських районах веде до збільшення кількості випадків ракових захворювань і хвороб серця. Відзначення Всесвітнього дня здоров’я збігається в часі з повідомленням ВООЗ про те, що Угорщина є серед найбільш нездорових країн у світі.

ВООЗ закликає органи влади міст у світі, щоб вони відкрили свої вулиці для здорової діяльності.

Але на велелюдній вулиці у столиці Угорщини Будапешті більшість людей, за всіма ознаками, не були готові до відзначення Всесвітнього дня здоров’я і байдуже ставились до його теми «1000 міст – 1000 життів».

Зомбор Сабо, якому 31 рік, є серед відносно невеликої кількості угорців, які користуються велосипедом.

Він каже, що його щоденна праця, як будівельника, на високих будинках значно менш небезпечна, ніж повертатися додому на велосипеді поміж машинами відомих з поганої репутації столичних водіїв. Він каже:

«Інколи може статися, що їзда на велосипеді в Будапешті однозначна з небезпекою для життя. Водії насправді не вважають на велосипедистів. Найнебезпечніша ситуація виникає тоді, коли вони зупиняють машину і відчиняють двері без того, щоб насамперед подивитися у дзеркальце».

Водій Паль Семеш, якому 41 рік і, який курить сигарети, працює у місцевій газовій компанії. Він визнає, що автомобіль – це символ статусу в посткомуністичній Угорщині:

«Так, так, так – це типовий символ. Не так часто, але інколи, я добираюся на роботу на автобусі або на трамваї. Але це невигідно. Тому що від людей іде неприємний запах, абсолютно не здоровий і не чистий. І це лише забирає 20 хвилин з мого дому на роботу, але автобусом приблизно годину. І дуже, дуже небезпечно їхати велосипедом».

Це непокоїть представницю ВООЗ в Угорщині доктор Зофію Пустай. Вона сказала Голосу Америки, що нездоровий спосіб життя, включно з браком фізичних вправ і споживанням великої кількості алкоголю, тютюну і жирної їжі спричинило те, що угорці – один із найбільш нездорових народів у Європейському Союзі і взагалі у світі:

«Відповідно до міжнародних стандартів, стан здоров’я населення Угорщини дуже поганий, набагато гірший від того, якого можна було б сподіватися від країни на такому самому соціоекономічному рівні розвитку, включно із країнами ЄС, а також країнами, які до нього не належать. І, якщо взяти до уваги головну причину смертності, включно із серцевими захворюваннями і раком – то в Угорщині він найвищий. Коли подивитися на ракові захворювання серед чоловіків, і це не лише в Європі, але й у світі, тому ми ведемо перед».

Доктор Пустай каже, що лише новіші членські країни Європейського Союзу, так і як Болгарія і Румунія, мають сумнівну честь бути серед найменш здорових країн у цьому об’єднанні.

Всесвітня організація охорони здоров’я також занепокоєна з приводу зубожілого населення циган у регіоні, де народжується одне із шести дітей.

Доктор Пустай висловлює надію, що Всесвітній день здоров’я та пов’язані з ним заходи цього тижня у містах і містечках Угорщини, а також в інших країнах підкреслять потребу запобігання проблемам із здоров’ям.

Крім цього, вона хоче, щоб наступний угорський уряд асигнував більше коштів на охорону здоров’я після парламентських виборів цього місяця, незважаючи на економічну кризу в країні. Вона також висловлює жаль з приводу того, що в Будапешті офіційно не відзначають Всесвітнього дня здоров’я.

Доктор Пустай каже, що надто складно організовувати його у, за всіма ознаками, нездоровій столиці Угорщини, так само, як і в 23 районах, які мають свої місцеві органи влади і тих, хто виносить рішення.

Всі новини дня

Важлива заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Україна і Захід хочуть «справедливого миру, а не паузи» – речник Державного департаменту США

Україна та її західні партнери хочуть миру, а не перерви у війні, яку б президент Росії Володимир Путін може використати для того, щоб перегрупуватися і почати новий етап війни. Про це на брифінгу 6 грудня сказав речник Державного департаменту США Нед Прайс.

Відповідаючи на запитання журналіста про українську реакцію на пропозицію щодо миру від президента Франції Еммануеля Макрона, речник Держдепу послався на слова державного секретаря Ентоні Блінкена, який сазав, що Україні потрібен «справедливий мир».

«Міністр мав нагоду обговорити один з аспектів цього минулого вечора, і те, ви чули від нього, від інших іноземних лідерів також останніми днями, це по суті те, що ми хочемо миру в Україні, єдина трансатлантична спільнота хоче миру. Чого ми не хочемо, так це паузи, тому що якщо у нас буде пауза замість миру, ми знаємо, що президент Путін використає цю паузу, щоб переоснастити (військо, –ред), щоб перегрупуватись і, швидше за все, повернутися в Україну для того, щоб поновити помсту, і це не в інтересах справедливого миру», – сказав Прайс.

Він наголосив, що принципи довговічного та справделивого миру окреслив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до самміту G20 раніше цього року.

Президент Зеленський запропонував 10 пунктів, які мають лягти в основу домовленостей про мир з Росією. За словами Зеленського, Росія має підтвердити територіальну цілісність України, вивести війська з українських територій та виплатити компенсацію за завдані збитки. Серед решти пунктів – пропозиції щодо ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки.

Виступаючи на саміті, Зеленський заявив, що не буде Мінська-3, тобто тимчасових домовленостей, яких Росія не дотримується, які «Росія порушить відразу після укладення». Зеленський сказав, що Україна «не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили».

В інтерв’ю телеканалу TF1 3 грудня президент Франції Еммануель Макрон сказав, що союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії за те, що та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

При цьому Макрон наголосив, що завданням Франції та її союзників є продовження постачання зброї Києву та допомогати Україні протриматись узимку. Це включає і «захист українських електростанцій» та «підготовку до того дня, коли всі повернуться до переговорів». Разом з цим президент Франції зазначив, що українці самі мають ухвалювати рішення щодо кордонів своєї держави.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG