Спеціальні потреби

Ураган «Айрін» загрожує майже чверті населення США


Ураган «Айрін», радіус якого сягає понад 300 кілометрів, загрожує майже чверті населення Сполучених Штатів. Швидкість вітру в центрі вихору сягає 185 кілометрів на годину. Ураган досягне східного узбережжя США у суботу. Втім вже зараз населення цих регіонів сповна відчувають силу стихії. У Флориді вісім людей зазнали поранень, коли потужна хвиля вдарила по пірсу. Територія від північної Кароліни до Нью-Інґланд потерпає від нищівних злив. Шість штатів вже оголошено зонами стихійного лиха. Обов’язкову евакуацію оголосили у ряді прибережних міст Меріленда та Вірджинії:

Унікальність ситуації у тому, що на шляху «Айрін» опинилися кілька найбільш населених міст країни: Філадельфія з понад шістьма мільйонами людей, Бостон – чотири з половиною та Нью-Йорк, в якому проживає 19 мільйонів. Одна з комп’ютерних моделей прогнозує, що центр урагану може пройти по самій П’ятій авеню та через Центральний парк Нью-Йорка. Чи готове місто до такої стихії? Мер Майкл Блумберг дав розпорядження активізувати роботу штабу командування, напоготові човни та вертольоти.

Експерти кажуть, що хмарочоси здатні встояти, втім проблема у можливості затоплення. Під час урагану у 1821-му році південь Мангеттена опинився під трьома метрами води. Тим часом мер Блумберг запевняє, що влада вдалася до всіх необхідних кроків:

«У нас достатньо притулків, повна база даних на тисячі працівників міста. Поліція вже розмістила 50 човнів біля відділків у районах, найближчих до води».

Критики кажуть, що до широкомасштабної евакуації місто не готове. У суботу вранці влада прийме рішення щодо закриття метро. Офіційні особи також готуються у разі потреби евакуювати райони міста, які знаходяться близько до води. А це десятки тисяч людей.

XS
SM
MD
LG