Спеціальні потреби

Гібридна війна Росії в Польщі та Балтії вже почалась (світова преса)


Росія розпочала «гібридну війну» у Польщі, пише Метью Чекай у виданні Jamestown Foundation. Для підтвердження своїх висновків, оглядач посилається на щорічний звіт про кібербезпеку, напередодні оприлюднений відділом Агентства внутрішньої безпеки Польщі (Polish Internal Security Agency’s Governmental Computer Security Incident Response Team).

За даними звіту, від серпня 2014 року кількість хакерських атак надзвичайно зросла. Якщо в 2011 та 2012 роках кількість хакерських атак у рік коливалась від 200 до 400, то в 2013 році урядові комп'ютери Польщі зазнали понад 5,5 тисяч атак, а в 2014 році – 7,5 тисяч таких інцидентів.

Рівень складності цих атак також значно посилився, вказують автори звіту. У серпні 2014 року основні фінансові та державні вебсайти країни, включно зі сторінкою польського президента та Варшавської біржі, піддавалися численним DDoS-атакам. Відповідальність за цю діяльність взяла на себе так звана онлайн-група «Кібер-беркут», яка виступає проти підтримки польським урядом післямайданної України.

Між тим, документ не вказує, що хакерські атаки на Польщу здійснювались саме з Росії, але підкреслює, що діяльність тролів у польській блогосфері є проросійською.

Польща однією з перших підтримала Україну на початку конфлікту з Росією, цим самим ставши мішенню номер один для Кремля, - пише оглядач.

Подібна тактика Росії, паралельно з використанням енергетики як політичного інструменту впливу, економічного тиску, корупції, шантажем, спецоперацій розвідки, ядерного балансуванням на межі війни, включно з використанням спеціальних військ, підтримкою партизанщини і регулярного війська Метью Чекай називає прикладом гібридної війни проти України та країн всього Заходу.

На думку оглядача, мета Кремля у цій гібридній війні - не просто посіяти пропаганду серед поляків чи впровадити власних агентів у польську політичну систему. Справжньою ціллю росіян Метю Чекай вважає спробу розсварити Польщі з її сусідами, посіяти недовіру та напругу між ними.

У статті йдеться, що Росія навряд чи направить до Польщі «зелених чоловічків», враховуючи невелику російськомовну громаду у Польщі та сильну співпрацю поляків з НАТО. Але вони цього й не добиваються, їм достатньо, вважає автор, посіяти економічно-політичну нестабільність, створити у Польщі потужнішу «п’яту колону», посіяти розбрат у всій Європі.

Про російські наміри посіяти нестабільність у Європі, а зокрема у країнах Балтії, пише видатний історик і співробітник дослідного центру The Heritage Foundation Лі Едвардс.

Він закликає Сполучені Штати якомога швидше сформувати стратегію протидії російській агресії та пропаганді. У своїй статті «Чому путінська кампанія з русифікації Балтії має бути великою справою для США» у виданні The Daily Signal автор пише, що США ігнорують потенційно серйозну кризу в сфері закордонної політики.

Лі Едвардс наводить простий план першочергових кроків США в Україні. Про це раніше говорив Андріус Кубілюс, колишній прем’єр-міністр Латвії. На думку Лі Едвардса, який в Америці вважається провідним істориком американського консерватизму, ці не раз вже озвучені кроки можуть сповільнити російську агресію.

  • Не наступного місяця, а негайно надати значну оборонну зброю українській армії.
  • Сприяти набуттю членства України в Європейському Союзі., як це було у 90-х роках з країнами Балтії. Інакше, на думку історика, Україна лишиться російською колонією.
  • Посилити економічні санкції проти Росії.
  • Створити план протидії російській пропаганді та іншим інструментам російського впливу. Автор рекомендує залучити до цього питання неурядові організації.

Лі Едвард стурбований слабкою позицією адміністрації президента США щодо Росії. Він згадує слова Вінстона Черчеля, який 60 років тому сказав: «Нічого росіяни не поважають більше, ніж силу. І ніщо в них не викликає більшу зневагу як слабкість, особливо військова слабкість».

Дивіться також: У США ми пояснюємо, що громадянської війни немає - нардеп "Самопомочі" у США

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG