Спеціальні потреби

Актуально

Яка доля очікує дітей іммігрантів у США?

У Сполучених Штатах вже кілька років тривають запеклі дебати щодо долі приблизно 11 мільйонів людей, які перебувають на території країни незаконно. Ще складніше вирішити, що робити з дітьми, які прибули до США нелегально разом з батьками. На минулому тижні нижня палата Конгресу прийняла так званий «закон-Мрію», який дозволяє таким іммігрантам, за певних умов, легалізуватися. Однак назбирати необхідні голоси у Сенаті демократам буде складно. Республіканці, і частина самих демократів, наляканих програшем на виборах у листопаді, називають закон амністією для нелегалів.

Ів Ґомс зараз навчається у Мерілендському університеті, але виглядає, що навчання йому доведеться покинути і залишити Америку.

«Я хотів би продовжити навчання в коледжі і мати нагоду піти вчитися в медінститут», – каже студент-нелегал.

Ів – один з кількох тисяч нелегальних іммігрантів, які виросли у США і здобувають тут освіту. Йому, як і багатьом іншим, тепер загрожує депортація. Іва можуть відправити до Індії – країни, яку він залишив разом з батьками, коли йому було 14 місяців. Батьків депортували понад рік тому. Ів Ґомс каже:

«Якщо я повернуся в Індію, це означатиме, що все було дарма. Тут я хоча би навчаюся в коледжі».

Імміграційне питання є давньою темою запеклих дебатів у США, що не дивно беручи до уваги, що в країні мешкає близько 11 мільйонів нелегалів. Найскладніше вирішити долю тих, які прибули до США у віці до 16 років. Запропонований свого часу законопроект давав їм шанс отримати легальний статус за умови, якщо вони провчаться два роки у коледжі чи відслужать в армії.

Мелані Шварц – студентка Техаського університету є проти амністії нелегалів. Вона каже:

Незаконні іммігранти отримають легкий шлях до громадянства у той час, як люди, які прибули сюди легально не матимуть цієї можливості».

Інших турбує вплив законопроекту на економіку. Аналітик Центру імміграційної політики Джон Фірі говорить:

«Зараз у США дуже високе безробіття. Уже чимало легальних іммігрантів, які шукають роботу».

Однак прихильники законопроекту, – як наприклад, політолог Рауль Інагоса – кажуть, що добре освічені іммігранти тільки сприятимуть зросту економіки:

«Позбавлення цих людей можливості робити внесок в економіку означає не лише втрату фінансових інвестицій, які вже зробили у цих молодих людей, але й втрату потенційних трильйонів доларів, беручи до уваги їх бажання і готовність розвивати економіку США».

Саме про це мріє Ів Ґомс – закінчити університет і стати лікарем. Якщо законопроект не пройде у Конгресі, мрії багатьох студентів-нелегалів будуть втрачені, каже він:

«Вони вчаться у Гарварді та інших найкращих університетах. Перед ними чудове майбутнє. Але через існуючу систему, вони будуть змушені повернутися в країну, якої навіть не знають».

Лізет Кіньоніс прибула до США з Колумбії, коли їй було 10 років. Тепер їй – 24. Вона закінчує навчання за спеціальністю комп’ютерна графіка, і переживає, що не знайде роботу, оскільки немає документів:

«Я ніколи не будую планів більше ніж на тиждень, тому що ніколи не впевнена, де прокинуся наступного ранку у в’язниці чи у Колумбії».

10 років минуло з часу, коли законопроект був вперше поданий на розгляд Конгресу. Ів Ґомс сподівається, що цього разу документ буде схвалений. Тоді він зможе закінчити навчання у США і стати повноправним американським громадянином.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG