Спеціальні потреби

Актуально

Французький міністр фінансів Крістін Лаґард очолила МВФ

Французький міністр фінансів Крістін Лаґард очолила МВФ

Згідно з традицією, що існувала з часів заснування Міжнародного валютного фонду, його керівник походить з Європи. Проти призначення француженки Крістін Лаґард виступали деякі країни, що розвиваються. Зокрема керівник Мексиканського центрального банку та один з претендентів на посаду голови МВФ Огустін Карстенс заявляв, що організації, яка складається зі ста вісімдесяти семи країн-членів, треба наслідувати зміни, що відбуваються у світовій економіці. І розглядати кандидатів з інших країн також. У відповідь Лаґард пустилася у світове турне, шукаючи підтримки лідерів країн на шляху розвитку.

«Я провела чимало тривалих консультацій по всьому світу, особливо в країнах, що розвиваються. Для мене це була чудова можливість розповісти їм про моє бачення майбутнього фонду», – каже Лаґард.

У результаті США, Росія та Китай схвалили кандидатуру Лаґард. Разом із підтримкою усіх європейських країн це сформувало більшість у раді директорів МВФ. Вона стане першою жінкою – директором фонду за 70 років його існування.

«Я пройшла співбесіду з усіма 24-ма членам ради директорів МВФ. В цій групі не було жодної жінки. І коли протягом трьох годин мені ставили питання ці 24 чоловіки, я подумала - це добре, що речі потрохи змінюватимуться, що кожний додасть свої відмінності, різні якості та інколи – різницю в поглядах на проблеми», – розповіла нова керівниця МВФ.

Економіст Доменіко Ломбарді каже, що Лаґард перемогла інших претендентів перш-за-все завдяки своєму досвіду, який допоможе їй у вирішенні боргової кризи в Європі:

«Крістін Лаґард походить із провідної європейської країни. Це дає їй можливість ефективно впливати на міністрів фінансів інших європейських країн для того, щоб робити більш рішучі кроки для подолання боргової кризи в Європі. Це безумовно стало одним з основним факторів у її призначенні».

Лаґард заявила, що вона буде активно захищати інтереси країн на шляху розвитку. Її значний міжнародний досвід також допоміг отримати призначення.

«Я пройшла співбесіду з усіма 24-ма членам ради директорів МВФ. В цій групі не було жодної жінки. І коли протягом трьох годин мені ставили питання ці 24 чоловіки, я подумала - це добре, що речі потрохи змінюватимуться, що кожний додасть свої відмінності, різні якості та інколи – різницю в поглядах на проблеми», – каже економіст Ґуставо Багатіні.

Минулого року Лаґард була лідером переговорної групи ЄС та МВФ щодо фінансової допомоги країнам, що мають величезні борги, - Греції, Ірландії та Португалії. Про свою позицію щодо Греції вона заявила після призначення, виступаючи проти виходу країни з Єврозони:

«Це – найгірший сценарій, якого треба уникнути всіма способами. Проблему треба подолати спільними зусиллями. Всі кредитори мають прийти їй на допомогу, а сама Греція має поводитися відповідально, зважаючи на свої наявні фінанси та потреби тих, хто у найскладнішій ситуації».

Після призначення Лаґард не приховувала емоцій:

«Я дуже пишаюся. Дуже розчулена. Але трохи сумно, тому що ціла сторінка мого життя для Франції закінчилася!»

Всі новини дня

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

«Ми віримо в перемогу України» – роковини звільнення Бучі від російських військ. Відео

Дипломати Молдови, Словенії та Словаччини відвідали Бучу у роковини звільнення міста від російських військ.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG