Спеціальні потреби

Санкції можуть коштувати Росії дев’ять відсотків ВВП – МВФ


За оцінками МВФ, російська економіка може втратити до дев’яти відсотків ВВП з урахуванням інфляції, якщо введені проти неї санкції Заходу і відповідні заходи Москви збережуться в середньостроковій перспективі.

Захід ввів санкції торік у відповідь на російську анексію Криму і підтримку Москвою сепаратистів на сході України. В МВФ вважають, що через санкції економіка Росії, яка залежить від нафти, буде відновлюватися повільніше, ніж прогнозує Кремль.

Цього року США і ЄС продовжили санкції проти Москви, що обмежують російським банкам і компаніям доступ до глобальних ринків капіталу. У відповідь Москва продовжила заборону на імпорт продовольства з держав, які ввели санкції.

«Зовнішні потрясіння в поєднанні з уже існуючими структурними недоліками, безсумнівно, впливають на перспективи російського економічного зростання», – зазначив у звіті фонду глава місії МВФ в Росії Ернесто Рамірес Ріґо.

МВФ зберіг без змін свій травневий прогноз, згідно з яким російська економіка цього року скоротиться на 3,4 відсотка, перш ніж в 2016 році почнеться її зростання. Це трохи більше песимістичний прогноз, ніж очікування російського уряду, що ВВП цього року знизиться на 3%, але виросте більш ніж на 2 відсотки в наступному році.

МВФ заявив, що в умовах санкцій і падіння цін на нафту російські фінансові та економічні органи діяли вміло, що дозволило пом’якшити ефект від зовнішніх потрясінь. У той же час у фонді попередили, що подальша ескалація геополітичної напруженості може призвести до обвалення рубля, зростання інфляції і втечі капіталу, а також завдасть нового удару по внутрішньому попиту.

У довгостроковій перспективі, вважають в МВФ, російська економіка буде рости на 1,5 відсотка на рік через повільну реалізацію структурних реформ. На думку МВФ, російська влада повинна працювати над посиленням конкуренції в економіці.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG