Спеціальні потреби

МВФ прогнозує Росії рецесію, Україні - помірне зростання


ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

ВВП України зростатиме, хоч і повільніше, а Росії - падатиме - МВФ. Відео

Міжнародний валютний фонд переглянув свій прогноз щодо зростання ВВП в Україні з 2% до 1.5%. Про це йдеться в опублікованому сьогодні щоквартальному звіті МВФ про прогнози світового зростання.

Однак, в цілому МВФ очікує повернення до позитивного зростання в Україні після значного падіння ВВП – на 9.9% в 2015 році. Цьому буде сприяти, йдеться в документі, зростання довіри з боку споживачів та інвесторів, поступове зростання реальних доходів, як і поступове поліпшення кредитних умов. Очікується, що ціни на основні продукти споживання в Україні будуть рости і далі, але не майже вдвічі, як торік, а на 15%. МВФ очікує в Україні також незначного зниження безробіття.

У Росії в той же час збережеться падіння ВВП – на 1.8% під впливом довготривалого ефекту дій санкцій, низьких цін на нафту і структурних проблем російської економіки.

У той же час МВФ прогнозує зростання цін на нафту до усередненої ціни в 35 доларів за барель в 2016 році і до 41 долара за барель в 2017-му. Міжнародний валютний фонд прогнозує, що напруга у відносинах Росії і України збережеться і в 2016 році.

Конфлікт в Україні, Лівії і Ємені – йдеться в звіті – один з факторів, який змусив переглянути світовий прогноз МВФ у бік зниження.

Говорить директор депаратменту досліджень МВФ Моріс Обстфельд:

«Зростання було дуже повільним занадто довго. Новий прогноз світової економіки передбачає невелике прискорення зростання в 2016-му в порівнянні з 2015 роком, – до 3.2%. Далі почнеться зростання в 3.5% в 2017-му. Однак, ці прогнози з часом стають все менш оптимістичними».

МВФ переглянув свій прогноз на 0.2%, в порівнянні з попереднім звітом. Серед причин – падіння інвестицій і торгівлі, уповільнення економічного зростання в Китаї, падіння цін на сировину, особливо на нафту, а також – політична нестабільність і геополітичне напруження в світі.

Дивіться також: Ці країни страчують найбільше людей - дослідження Amnesty International

Ці країни страчують найбільше людей - дослідження Amnesty International. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG