Спеціальні потреби

Суд Індії обмежив свободу розміщення інформації в Інтернеті


Суд Індії обмежив свободу розміщення інформації в Інтернеті

Компанії Фейсбук та Ґуґл усунули зі своїх індійських сайтів інформацію, яку індійський суд визнав образливою. Правозахисники називають цей інцидент перевіркою на наявність у найбільшій у світі демократії он-лайн цензури.

Так, за вироком суду, разом з 19-ма іншими Інтернет-компаніями Фейсбук та Ґуґл повинні віднині блокувати на своїх індійських сайтах матеріали, які вважаються образливими для індуїстів, мусульман та християн.

Минулого року Індія прийняла закон про те, що Інтернет-компанії несуть відповідальність за те, яку інформацію розміщують на їх сайтах користувачі, і, у разі надходження скарги, повинні протягом 36 годин зняти пост, який вважається образливим.

Ряд компаній вже оскаржують у судовому порядку це рішення, стверджуючи, що вони не можуть нести відповідальності за дії користувачів на їх платформах. Індійські правозахисники виступили проти прийняття закону, втім, деякі політики стверджують, що публікація образливого матеріалу у соціально консервативній країні, яка має історію міжрелігійного тертя, представляє загрозу для громадськості.

Уряд у свою чергу стверджує, що метою прийняття закону не є спроба придушити свободу слова, гарантовану Конституцією Індії.

XS
SM
MD
LG