Спеціальні потреби

«Повстанням мільярда» відзначено День св. Валентина


«Повстанням мільярда» відзначено День св. Валентина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

«Повстанням мільярда» відзначено День св. Валентина

У цьогорічний День закоханих, активісти по всьому світу намагались привернути увагу до проблеми насильства проти жінок.

У четвер у містах по всій планеті відбулись акції в рамках глобальної кампанії «Повстання мільярда». Вперше до акції долучились і українці, взявши участь у флеш-мобі на Майдані Незалежності у знак протесту проти жорстокого ставлення до жінок.

За статистикою, майже половина українців, хоч раз у житті, переживали насильство, більшість з яких - жінки та діти.

Індія є країною, де ця проблема стоїть дуже гостро, а Делі навіть неформально охрестили містом зґвалтувань. За право жінок бути вільними від насильства, люди вийшли на вулиці індійської столиці у День св. Валентина

Майже сотня людей зібрались разом, щоб донести цей спільний месседж:

«Прокинься, Делі, та повстань проти насильства!»

Флеш-моб є одним із серії акцій, проведених в індійській столиці в рамках світової кампанії «Повстання мільярда», назва якої походить від кількості жінок, які пережили наругу.

Коли інформація про акцію поширилась у мережі Фейсбук, двадцятип’ятирічна дизайнер одягу Шруті Сінх відразу вирішила, що повинна спробувати зробити щось для того, щоб змінити традиційне ставлення до жінок в Індії:

«Якщо ми не будемо підтверджувати свої слова діями, нічого не зміниться. Патріархальний уклад та система, яка існувала тисячі років, не поміняються за одну ніч чи в результаті лише однієї акції протесту. Ми повинні почати революцію. Це як чергова боротьба за свободу, право жінок бути вільними від насильства».

Цього року такий заклик до дій знаходить підтримку в Делі як ніколи. 16 грудня в автобусі була зґвалтована та жорстоко побита молода дівчина. Після серйозних травм вона померла. Відразу після цього тисячі протестувальників вийшли на вулиці міста з вимогою кращого захисту для жінок.

Пройшло два місяці і сьогодні молоді професіонали, як то Сакші Балла, яка стала хореографом цього флеш-мобу, намагаються зробити все, щоб ідея припинення насильства проти жінок залишалась актуальною серед широкого загалу. Сакші розповідає:
«Ми говоримо про жінок. У моїй родині є представниці двох поколінь жінок – моя мама та сестра. Ми думаємо про такі речі, як зґвалтування, та відразу на думку спадає власна родина».
Мухаммед Даніш, студент

«Ми досягли того моменту, коли всі зрозуміли, що це глухий кут, що ми більше не можемо цього витримувати. Той факт, що всі називають Делі містом зґвалтувань – неприйнятний. Я думаю, ми здатні поєднати наші зусилля, щоб перетворити Делі у безпечне місто».

Проблемою переймаються не лише молоді жінки. Студент другого курсу Мухаммед Даніш каже, що питання безпеки та захисту жінок повинно хвилювати кожного чоловіка:

«Ми говоримо про жінок. У моїй родині є представниці двох поколінь жінок – моя мама та сестра. Ми думаємо про такі речі, як зґвалтування, та відразу на думку спадає власна родина».

Цього тижня за пришвидшеною процедурою відбуваються слухання у справі п’ятьох чоловіків, яких звинувачують у зґвалтуванні та вбивстві молодої дівчини. Присутні на слуханнях планують звернутись до парламенту з проханням внести відповідні зміни до законодавства. Нині індійський парламент має розглянути новий закон, покликаний захистити жінок. Втім, правозахисники кажуть, що поданий законопроект не торкається проблеми зґвалтування у шлюбі, відповідальності поліції та фокусується більше на покаранні, а не попередженні насильства.
XS
SM
MD
LG