Спеціальні потреби

Актуально

В Індії починає відроджуватися вимираючий вид тигрів

В Індії починає відроджуватися вимираючий вид тигрів.

Вид тигрів, який знаходився під загрозою зникнення, поступово відновлюється в Індії. Нещодавня статистика показує, що кількість тигрів значно зросла у цій південноазійській країні, яка стала домівкою половини великих кішок світу. З Делі надходять добрі новини із заповідників, які борються за збереження тигрів.

Використовуючи приховані камери та тести ДНК, збирачі даних перепису знайшли 1,706 тигрів у лісах та святилищах по всій країні, що на 300 більше, порівняно з даними чотирьохрічної давності.

Це стало доброю звісткою для охоронців довкілля, які намагалися зупинити поступове вимирання великих кішок. Проблему виявили після результатів останнього перепису 2007 року, який засвідчив, що популяція індійських тигрів зменшилася на 50 відсотків.

Раєш Ґопал очолює урядову програму для збереження тигрів. Він каже, що в останньому підрахунку брали до уваги всі частини країни, на відміну від попереднього перепису, до якого не ввійшли деякі райони. Ґопал стверджує, що численність тигрів збільшилася, незважаючи на врахування нових територій, які не охопило попереднє опитування:

“Порівнявши ті зони, які оцінювали у 2006 та 2010, не беручи до уваги таких районів як Сандербанс та частини Ассаму, які не ввійшли до попередніх переписів, спостерігаємо 12-ти відсотковий зріст чисельності тигрів за останні чотири роки”.

Індійський міністр захисту навколишнього середовища Джайрам Рамеш каже, що зростання популяції тигрів обнадіює. Проте, на його думку, це також нагадує про те, що має бути зроблено, аби забезпечити родове збереження:

“Це подвійне почуття - ми задоволені тим, чого досягнули, але водночас пам'ятаємо про неминучу загрозу”.

Понад 45,000 квадратних кілометрів лісових територій виділено для тигрів по всій Індії. Щоправда, зростаюча популяція індійського населення впливає на скорочення природного побуту тигрів. Поширення браконьєрства за останні десятиліття неабияк вплинуло на зникнення тигрів.

Як результат, чисельність тигрів стрімко впала з 100,000 у 1900 році до нинішнього рівня у приблизно 1,700.

Декілька країн ведуть боротьбу за збереження тигрів, але вирішальною є боротьба в Індії, де залишилась половина світової популяції тигрів.


Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG