Актуально
- Голос Америки
Індія продовжить купувати російську нафту, але не відмовляється від розрахунків в доларах - ЗМІ

Індія розширюватиме економічні зв'язки з Росією та продовжить купувати нафту в Москви, заявив міністр закордонних справ Індії, зазначивши, що імпорт нафти з Москви за зниженими цінами корисний для неї.
Міністр закордонних справ Субрахманьям Джайшанкар заявив під час візиту до Москви, що як третій за величиною споживач нафти у світі, це «наше фундаментальне зобов’язання» забезпечити індійським споживачам «найкращий доступ на найвигідніших умовах до міжнародних ринків».
Про це він сказав після зустрічі з російським колегою Сергієм Лавровим у вівторок.
Видання Economic Times, з посиланням на декількох посадовців та керівників компаний, повідомило, що Індія не бажає переходити в розрахунках за нафту з американського долара на євро, або дірхами ОАЕ, як того хотіла б Росія. Все ж Росія на хоче переходіті на індійську валюту для таких розрахунків.
Під час свого першого візиту до Росії після початку конфлікту в Україні індійський міністр підтвердив давні зв’язки Нью-Делі з Москвою, назвавши їх «виключно стабільними» та «перевіреними часом».
"Будь-яка об'єктивна оцінка наших відносин протягом багатьох десятиліть підтвердила б, що вони дійсно принесли обом нашим країнам значну користь", - сказав Джайшанкар журналістам у відповідь на запитання про тиск з боку західних країн щодо скорочення імпорту нафти та приєднання до плану країн G7 запровадити обмеження ціни на російську нафту.
Міністр закордонних справ Індії відвідав Москву за кілька днів до запланованого візиту міністра фінансів США Дженет Єллен до Індії для переговорів, які, ймовірно, включатимуть пропозицію щодо обмеження ціни.
В інтерв'ю Press Trust of India у Вашингтоні Єллен сказала, що Індія може отримати вигоду від обмеження цін.
«Ми хочемо, щоб російська нафта продовжувала надходити на світові ринки, залишалася на ринку. Але ми хочемо переконатися, що Росія не отримує надмірної вигоди від війни, завдяки цінам, які , дуже високі через війну», - Йеллен сказала PTI в понеділок.
Згідно з планом обмеження цін, який, як очікується, буде введено в дію на початку грудня, європейським компаніям буде дозволено транспортувати та страхувати поставки російської сирої нафти, якщо вона продається нижче фіксованої ціни, яка ще має бути визначена країнами G7. План спрямований на подальше зниження цін на російську нафту.
Наша мета полягає в тому, щоб утримати ціну, яку Росія отримує за свою нафту, і зберегти цю торгівлю. Від цього виграють країни, які купують дешеву російську нафту, і ми сподіваємося, що Індія скористається цим», – сказала Йеллен.
Єллен буде в Індії в п’ятницю і співголовуватиме на засіданні "Економічне та фінансове партнерство США та Індії" разом зі своєю індійською колегою Нірмалою Сітхараман.
Індія прямо не коментувала план обмеження цін — міністр нафти та природного газу Хардіп Пурі минулого місяця сказав, що «ми його розглянемо».
Індія та Китай стали найбільшими покупцями російської нафти після конфлікту в Україні. У жовтні Москва була найбільшим постачальником до Індії, обігнавши традиційних постачальників, таких як Ірак і Саудівська Аравія, оскільки імпорт нафти з Росії експоненціально зріс з приблизно 1% до вторгнення в Україну до приблизно 20%.
Зростання імпорту нафти призвело до величезного зростання двосторонньої торгівлі між двома країнами.
Під час візиту в Москву Джайшанкар також заявив, що Індія «рішуче виступає» за повернення до діалогу та дипломатії для врегулювання конфлікту, і сказав, що Нью-Делі готовий підтримати будь-яку ініціативу, як він це назвав, «зменшення ризиків». світова економіка.
Поїздка Джайшанкара відбулася на тлі припущень про те, що Індія може бути потенційним учасником переговорів у зусиллях із припинення конфлікту.
Нью-Делі прямо не засудив Росію за вторгнення в Україну та утримався від резолюцій ООН, які критикують агресію Москви, але неодноразово заявляв, що виступає проти конфлікту.
Всі новини дня
«Тактика салямі». Як Україна бачить вирішення питання Росії в Радбезі ООН? Відео
Присутність Росії в Радбезі ООН є наслідком найбільшого дипломатичного шахрайства 20 століття. Про це нині заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, виступаючи на віртуальній дискусії аналітичного центру Четем Хаус у Лондоні.
- Голос Америки
Повернувся «з того світу»: Історія порятунку військового, який сподіваєтьтся продовжити службу в ЗСУ. Відео
Повернувся «з того світу». Історія порятунку військового, якого записали в двохсоті в сюжеті Олени Адаменко і Михайла Заїки. Капітан Євген Овчинников втратив на війні ліву ногу, права нога у нього серйозно травмована, але чоловік не полишає надії продовжити службу в ЗСУ.
- Голос Америки
Візит на ЗАЕС підтвердив оцінку серйозності ситуації з ядерною безпекою - Ґроссі

Візит на Запорізьку атомну електростанцію Генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Ґроссі цього тижня підтвердив його оцінку серйозності ситуації з ядерною безпекою. Про це йдеться в заяві Гроссі щодо ситуації в Україні від 30 березня.
Генеральний директор МАГАТЕ заявив, що рішуче налаштований продовжувати дипломатичні зусилля, аби захистити станцію та запобігти ядерній аварії, яка може мати важкі наслідки для людей і навколишнього середовища в Україні та інших країнах.
Ґроссі зазначив, що незабаром може поїхати до Росії для подальших переговорів, адже протягом останніх місяців працював і з Києвом, і з Москвою над пропозиціями щодо безпеки на ЗАЕС.
Ядерна аварія з радіологічними наслідками не пощадить нікого
"Дуже, дуже важливо, щоб ми погодилися щодо фундаментального принципу, згідно з яким атомна станція не повинна бути атакована ні за яких обставин, і вона також не повинна використовуватися для нападу на інших. Ядерна аварія з радіологічними наслідками не дасть пощади нікому," - заявив Ґроссі.
Він зауважив, що військова активність в регіоні розташування ЗАЕС посилюється: "Відверто говорять про наступ і контрнаступ. Цей регіон переживає, можливо, більш небезпечну фазу, з огляду на триваючий конфлікт».
У повідомленні МАГАТЕ йдеться, що під час поїздки на ЗАЕС 29 березня Ґроссі супроводжувала нова група експертів, які залишалися на території станції. Це вже сьома така команда з моменту прибуття місії МАГАТЕ сім місяців тому. «Ми змогли провести ротацію команд. Зараз там нова команда, яка продовжить свою роботу. Для мене це було дуже важливим», - сказав Гроссі.
Це вже другий візит директора МАГАТЕ на станцію за час її окупації російськими військами в березні 2022 року. Ґроссі заявив, що візит у середу дозволив йому на власні очі побачити шкоду, якої зазнала станція з моменту його останнього перебування там, особливо після обстрілу в листопаді.
Путін "не любить, коли люди виступають проти його ідей" - експерт про арешт журналіста WSJ в Росії, який писав про групу "Вагнера"

Арешт журналіста The Wall Street Journal Евана Гершковича може бути пов'язаний із його дослідженням діяльності ПВК "Вагнер", а президент Путін має довгу історію утисків свободи слова й преси у Росії. Крім того, російська влада намагається отримати більше американських громадян для можливих обмінів заручниками зі США.
Про це у коментарі Українській службі Голосу Америки розповів Роберт Янг Пелтон, канадсько-американський письменник і дослідник приватних військових груп.
"Одна з сумних речей у відносинах Америки з Росією полягає в тому, що ми обмінюємось людьми високого рівня, не завжди шпигунами, іноді звинуваченими у шпигунстві, іноді людьми, заарештованими за підозрою в скоєнні чогось. Ми обмінювали російських шпигунів, і таких людей як Віктор Бут, який абсолютно є частиною інфраструктури російської армії, - сказав Пелтон. - Я припускаю, що... він може бути ще одним пішаком у грі".
В інтерв'ю Пелтон розповів, що висвітлював десятки воєн та збройних конфліктів у світі, зокрема, місяць провів в Україні та був неподалік Бахмута. Також він працював на війні в Чечні, тож порівняв ситуацію зі ставленням до журналістів у Росії тоді.
"Коли я був у Грозному з повстанцями в 1999 році, вони вбивали журналістів і отруювали їх. Вони стріляли в обличчя в ліфтах. У мене немає жодних сумнівів щодо того, як Росія атакує іноземних журналістів, які занадто близькі до того, про що вони не хочуть, щоб чув світ, - сказав Пелтон. - З 1999 року, коли Путін прийшов до влади, він жорстко кидається на журналістів. Він не любить, коли люди виступають проти його ідей, його програм, його слів. Так, журналісти в Росії є. Так, є агресивні слідчі групи, але він робить усе, щоб їх закрити".
Чи арешт Гершковича пов'язаний із його дослідження діяльності "вагнерівців", Пелтон вважає, що : "Компанія Пригожина також втручається у вибори, вони не соромляться і керувати агентством Інтернет-досліджень, і не соромляться вбивати людей. Й ми повинні відкрито подивитись на приватних громадян, таких як Пригожин, які вбивають людей, і назвати це тим, що це є. І не виправдовувати це тим, що це були квазімілітарні чи приватні військові компанії. Є факт, що вони нападали на журналістів. І Захід помиляється, коли вважає, що якщо журналісти напишуть слово «преса» на грудях, їх не вб'ють, або якщо вони мають машину, то їх не заарештують в Росії".
Заарештований Еван Гершкович має батьків, які, як повідомляють американські медіа, виїхали із Радянського Союзу. Він говорить російською, працював у Москві для видань Agence France-Presse, Moscow Times та The New York Times, а пізніше почав висвітлювати теми Росії, України та регіону для The Wall Street Journal. Серед його новіших матеріалів - статті про занепад російської економіки та розкол між кремлівськими елітами та ПВК "Вагнер".
Раніше Голос Америки повідомляв, що США рішуче засудили арешт Гершковича, якого затримали в Єкатеринбурзі й звинуватили у спробі нібито отримати секретну інформацію. "Націлювання на американських громадян з боку російського уряду абсолютно неприпустимі. Ми рішуче засуджуємо затримання пана Гершковича", - заявила речниця Білого дому Карін Жан-П'єр.
США засуджують напади й репресії російського уряду щодо журналістів і свободи преси, йдеться в заяві. У Державному департамені нагадали про заклик до американських громадян не їздити до Росії, а тих, хто зараз там перебуває, негайно виїхати з країни.
Газета The Wall Street Journal також відкинула звинувачення проти журналіста. А Жанна Кавельє, керівниця відділу Східної Європи та Центральної Азії паризької групи свободи преси "Репортери без кордонів", сказала, що Гершкович - перший іноземний журналіст, якого заарештували у Росії з початку війни в Україні.
- Голос Америки
Американські інспектори про допомогу, яку США надають Україні. Відео
«Ми не виявили серйозних кримінальних порушень допомоги наданої Україні нашим агентством», – Ніколь Ангарелла, інспекторка від Агентства США з міжнародного розвитку
Форум