Спеціальні потреби

Обама і Моді проведуть переговори в Білому домі


US India Modi Mania

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді в понеділок зустрінеться з президентом Бараком Обамою в Білому домі. В адміністрації Обами кажуть, що дводенна зустріч двох лідерів є спробою країн побудувати новий стратегічний альянс.


В понеділок увечері президент Обама влаштує приватну вечерю на честь індійського прем'єра з нагоди його першого державного візиту відтоді, як його націоналістична партія «Бхарті джаната парті» (БДП) здобула вирішальну перемогу на виборах у травні. У вівторок пройдуть двосторонні дискусії, які прес-секретар Білого дому Джош Ернест назвав спробою розширення та поглиблення американсько-індійського стратегічного партнерства.

«Це партнерство, яке високо цінується нашою країною і Білим домом, - сказав Ернест. - Ми будемо обговорювати шляхи прискорення економічного зростання, зміцнення співпраці в ділянках безпеки і спільної діяльності, яка принесе довгострокову вигоду нашим країнам і всьому світу. Ми сфокусуємося на регіональних проблемах, включаючи останні події в Афганістані, Сирії та Іраку, де Індія та США можуть працювати разом з партнерами над досягненням позитивних результатів. Сам президент нетерпляче очікує роботи з прем'єр-міністром для реалізації перспектив, які обіцяє американсько-індійське стратегічне партнерство громадянам обох наших країн».

Адміністрація Обами назвала відносини США та Індії «визначальним партнерством 21-го століття». США висловили підтримку економічним реформам, які проводить Моді і мають намір запропонувати свою допомогу в сфері боротьби з тероризмом та енергетичної безпеки.

У неділю індійська діаспора влаштувала в честь Моді захід у Нью-Йорку, участь в якому взяло понад 18 тисяч людей.

XS
SM
MD
LG