Спеціальні потреби

Індійська опозиція вимагає відставки уряду


Прем'єр-міністр Індії Манмохан Сінгх

Індійські опозиційні партії вимагають відставки уряду після оприлюднення сайтом WikiLeaks документів, що свідчать про підкуп законодавців правлячою політичною партією у 2008-му році.

Опозиційні депутати у четвер провели акцію протесту в індійському парламенті, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Манмохана Сінгха. Протест відбувся після того, як газета «The Hindu» опублікувала документи з листуванням американських дипломатів.

Згідно із записів, представник Партії Конгресу показав представнику США дві валізи заповнені готівкою, буцімто, призначеною для підкупу парламентарів, які мали підтримати вотум недовіри.

Згідно з дипломатичними записами, Партія Конгресу заплатила більше двох мільйонів доларів чотирьом парламентарям за підтримку уряду.

Представники Партії Конгресу та людина, названа в документах посередником, заперечують оприлюднену інформацію. Названі чотири парламентарі також заявили, що не підтримували уряд під час голосування.

Уряд прем’єр-міністра Манмохана Сінгха ледь пережив голосування про недовіру в липні 2008-го року. Вотум недовіри постав на порядку денному через спротив атомній угоді між Індією та США, яку сторони зрештою ухвалили.

Партія Сінгха причетна одразу до кількох скандалів, де фігурують мільярди доларів. Йдеться про продаж телекомунікаційних ліцензій та вибір підрядників для підготовки до Ігор Співдружності, які пройшли минулого року.

XS
SM
MD
LG