Актуально
- Голос Америки
Виробники індички непокояться, що через пандемію американці із меншим розмахом святкуватимуть День подяки

Через пандемію мільйони американців планують провести цьогорічний День подяки, що відзначають в останній четвер листопада, у меншому колі друзів і родичів та більш скромно, ніж зазвичай. Це змушує непокоїтись виробників індички, що традиційно - головна страва на святковому столі.
Мережа продуктових крамниць Kroger каже, що 43% їхніх покупців вирішили дослухатись до порад медиків обмежити соціальні зібрання у приміщеннях і святкуватимуть День подяки лише із найближчими родичами.
Відповідно, цього року американці планують купувати менше індичок й замінювати їх свининою, куркою чи морепродуктами. Також у Kroger відзначають збільшення інтересу до вегетаріанських варіантів заміни м'яса.
Інша провідна мережа супермаркетів Walmart каже, що поряд із цілими тушками індичок продаватиме більше індичого філе - для людей, які не хочуть готувати цілого птаха, що забирає до чотирьох-п'яти годин.
Водночас, для менших крамниць, які роблять замовлення індички до Дня подяки, часто дуже важко адаптуватись до змін у настроях споживачів, продиктованих умовами коронавірусу. Так само змінити свій фокус у виробництві можуть не всі фермери, адже індичка, що йде на святковий стіл у кінці листопада, народжується у травні, коли наслідки пандемії ще неможливо було прогнозувати.
Водночас, компанія Butterball, що продає третину від 40 мільйонів індичок, які американці купують до Дня подяки, каже, що 75% їхніх споживачів не планують змінювати свої уподобання на користь менших індиків і подадуть на стіл такого ж або більшого птаха, ніж торік.
За даними Nielsen, минулого листопада американці витратили 643 мільйонів доларів на купівлю індички, 1,9 мільйонів - на яловичину і 12 мільйонів - на продукти-замінники м'яса.
Невизначеність у вподобаннях покупців позначиться також і на різдвяних закупах і мережах, що продають їжу й подарунки, кажуть економісти.
Дивіться також: Як українські виробники все більше пробиваються на ринок США. Відео
Всі новини дня
Комітет Сенату США одноголосно підтримав проект резолюції з осудом викрадення українських дітей

Сприяння незаконному усиновленню суперечить зобов’язанням Росії, які вона взяла на себе відповідно до Конвенції про геноцид і є геноцидомТекст резолюції проголосованої в комітеті Сенату
Комітет Сенату США із Міжнародних відносин підтримав проект резолюції, яка засуджує незаконну депортацію українських дітей до Росії та називає дії Москви геноцидом проти українського народу.
Комітет прийняв рішення одноголосно під час засідання 8 червня. Тепер проект резолюції буде винесено на голосування в Сенаті. Резолюція не вимагає підпису президента США, адже не потребує дій від виконавчої гілки влади, але засвідчує позицію законодавчого органу США.
"Це рішення прийняли одноголосно, тому що це дійсно важлива законодавча ініціатива", - прокоментував результати закритого засідання сенатор-демократ від штату Вірджинія, Тім Кейн Голосу Америки.
Текст документа закликає Сенат визнати Уряд Російської Федерації під керівництвом Володимира Путіна відповідальним за неправомірне та незаконне викрадення українських дітей та офіційно і якнайрішучіше засудити ці дії. Окрім того, текст резолюції називає дії Росії в Україні геноцидом.
"Сприяння незаконному усиновленню суперечить зобов’язанням Росії, які вона взяла на себе відповідно до Конвенції про геноцид і є геноцидом, - йдеться у тексті. - РФ намагається знищити покоління українських дітей, тим самим підриваючи здатність України виховувати наступні покоління українських громадян та лідерів, а також відновлювати свою країну після неспровокованої війни, яку розпочала Росія. І робиться це з метою знищення унікальних українських мови, культури, історії та ідентичності".
За словами Бена Кардіна, сенатора-демократа від штату Меріленд, якщо цей документ пройде Конгрес він допоможе у майбутньому притягти росіян до відповідальності за їхні злочини скоєні в Україні.
"Я вважаю, що це геноцид. Тому потрібна повна відповідальність. Ми проводили слухання з цього приводу в Гельсінській комісії, а також в Комітеті Сенату з міжнародних відносин. Я також вніс законопроект про створення міжнародного трибуналу під егідою ООН. Загалом, на мою думку, це частина стратегії Росії під керівництвом Путіна, щодо здійснення геноциду в Україні", - заявив Кардін журналістці української служби Голосу Америки, після голосування.
Сенатор республіканець від штату Небраска Піт Рікеттс, також підтримав резолюцію в Комітеті та наголосив, що США мають зробити усе можливе, щоб Україна перемогла у цій війні.
"Це лише частина того, що робить Путін щодо жорстоких репресій в Україні, - викрадення дітей з українських родин і вивезення їх до Росії. Як батько, я навіть не можу уявити біль, якого завдає батькам усвідомлення того, що вони можуть більше ніколи не побачити своїх дітей. І це одна з причин, чому ми, як Сполучені Штати, маємо продовжувати підтримувати Україну та переконатися, що вони переможуть та зможуть повернути дітей їхнім батькам", - сказав Рікеттс Голосу Америки.
Автором резолюції виступив сенатор демократ від штату Мічиган, Гері Чарльз. Загалом під документом підписалися 8 сенаторів, серед яких як демократи так і республіканці, зокрема Марша Блекберн, сенаторка-республіканка від штату Теннессі, Білл Кессіді, сенатор-республіканець від штату Луїзіана, Чак Грасслі, сенатор-республіканець від штату Айова, Джон Баррассо, сенатор-республіканець від штату Вайомінг, Бен Кардін, сенатор-демократ від штату Меріленд, Джин Шагін, сенаторка-демократка від штату Нью-Гемпшир, Рік Скотт, сенатор-республіканець від штату Флорида.
Дивіться також: Вибух на Каховській дамбі: Думки демократів і республіканців. Ексклюзив.
- Голос Америки
Байден і Сунак перед зустріччю в Білому домі відзначили спільну допомогу Україні

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак відвідує сьогодні, 8 червня, Білий дім. Після прибуття до Овального офісу Сунак разом з президентом Джо Байденом вийшли до журналістів і, серед іншого, відзначили, як США та Велика Британія спільно допомагають Україні в боротьбі проти російської агресії.
"Вперше за півстоліття ми бачимо війну на Європейському континенті, і як це було раніше, США та Велика Британія об’єдналися, щоб підтримати Україну, відстоюючи цінності демократії та свободи, щоб зробити все, аби вони перемогли. І я знаю, ми це зробимо", - наголосив Ріші Сунак, прем’єр-міністр Британії.
Президент Байден, вітаючи британського прем’єр-міністра, також згадав про Україну: "Разом ми надаємо економічну, гуманітарну та безпекову допомогу Україні в її боротьбі проти жорстокого вторгнення з Росії".
"Як союзники по НАТО, ми працюємо разом, щоб забезпечити колективну оборону всіх нас. І, я сподіваюся, ми обговоримо сьогодні плани щодо подальшого зміцнення наших економічних відносин", - додав Байден.
- Голос Америки
Басейн-охолоджувач на ЗАЕС може обвалитись через зниження рівня води у водосховищі - французька агенція з ядерної безпеки

Водойма-охолоджувач на Запорізькій АЕС може обвалитись через тиск води з басейну з одного боку вежі та брак води у висушеному водосховищі з іншого. Про це повідомляє французький Інститут радіаційного захисту та ядерної безпеки, що в Парижі.
У звіті організації "Наслідки пошкодження Каховської дамби для Запорізької атомної електростанції", опублікованому 7 червня, мовиться, що внутрішній тиск води в охолоджувальному басейні може пробити дамбу, якщо з іншого боку дамби в резервуарі впаде вода.
"Зниження рівня води в Дніпрі може призвести до протікання басейну або навіть до обвалу навколишньої дамби через тиск води, що міститься в басейні", - пишуть французькі фахівці з ядерної безпеки.
У звіті мовиться, що український оператор уважно стежить за зниженням рівня води у водосховищі. За їхніми підрахунками, дамба може витримати рівень Дніпра в районі електростанції заввишки 10 метрів.
Вода з водосховища використовується для закачування води в так звані бризкальні басейни, які потрібні для охолодження активних зон ядерного реактора.
Після руйнування Каховської дамби 6 червня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі в одній зі своїх заявив сказав, що басейн повний, і води має вистачити на "кілька місяців".
"Життєво важливо, щоб цей басейн-охолоджувач залишався недоторканим. Нічого не можна робити, щоб потенційно підірвати його цілісність", - наголосив у заяві Гроссі.
"Відсутність охолоджувальної води в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого періоду часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - також заявляв глава МАГАТЕ Гроссі 6 червня.
Професор Інституту радіоактивності довкілля Фукусімського університету Марк Железняк в інтерв’ю Голосу Америки розповідав, що підрив Каховської ГЕС не є критичним для безпеки на Запорізькій атомній електростанції, але є певні ризики.
“Зараз всі шість блоків (на ЗАЕС - ред.) не працюють. 5 блоків повністю виключені, в холодному стані. Лише один в гарячому. Цей комплекс, який включає градирні, тобто вежі-охолоджувачі, розрахований на роботу всіх шести блоків. В тому стані, в якому зараз знаходиться станція, коли не працюють 5 реакторів, то градирні повинно вистачити для того, щоб провести охолодження одного блоку, який є в гарячому стані", - сказав професор. Втім він не обговорював можливості обвалу вежі.
“Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, - інтервʼю з заступником генпрокурора України

Українська Генпрокуратура зафіксувала майже 90 тисяч воєнних злочинів, вчинених російськими військовими в Україні під час повномасштабної війни Росії проти України. Цього ж тижня генеральний прокурор Андрій Костін повідомив прокурору Міжнародного кримінального суду Каріму Хану про підрив дамби Каховської ГЕС російськими силами. Про роботу української генпрокуратури над розслідуванням підриву дамби та воєнних злочинів Росії журналіст Української служби Голосу Америки Олексій Коваленко поговорив із першим заступником генпрокурора України Олексієм Хоменком.
Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram
Інтерв'ю відредаговане для ясності та плинності
Олексій Коваленко, Голос Америки: Посол України в ООН назвав підрив Каховської дамби актом державного тероризму з боку Росії, а генпрокурор Андрій Костін звернувся до Міжнародного кримінального суду для розслідування воєнного злочину. Можете більше розповісти, як Генпрокуратура України класифікує цю атаку та як ви бачите притягнення до відповідальності за цей злочин?
На даний час у нас немає жодних сумнівів в тому, що це [підірвали Каховську ГЕС] зробили російські війська.Олексій Хоменко, перший заступник генпрокурора України
Олексій Хоменко, перший заступник генпрокурора України: Безумовно, офіс Генерального прокурора класифікує цей злочин як воєнний злочин. Більш того, кримінальне провадження не лише внесено в єдиний реєстр по статті 438 – щодо порушення правил ведення війни, оскільки Каховська ГЕС є об'єктом підвищеної небезпеки, а і по статті 441 - екоцид, оскільки цей злочин завдав катастрофічних наслідків навколишньому середовищу. На даний час у нас немає жодних сумнівів в тому, що це зробили російські війська.
Оскільки будь-який військовий експерт вам скаже, що таку споруду монументальну, бетонну, неможливо, окрім як із середини, зруйнувати. Україна не має навіть зброї такої, яка могла б заподіяти такі наслідки. При цьому російські війська неодноразово заявляли, що сама Каховська ГЕС ними замінована. Тому, не маючи жодних успіхів на полі бою, побоюючись нашого контрнаступу, росіяни зухвало підірвали її. Тривають слідчі дії, безумовно ускладнює їх проведення те, що злочин вчинений на тимчасово окупованій території. Організовано допит осіб, які прибувають на нашу підконтрольну територію. Крім того, за можливості, звичайно, за допомогою квадрокоптерів робиться огляд наслідків цього зухвалого злочину.
Вживаються всі заходи для встановлення винних осіб. Не лише безпосередніх виконавців підриву гідроелектростанції, а й організаторів даного злочину – від командирів середньої ланки до безпосередніх командувачів, які сидять у Москві.
О.К.: Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Путіна у справі примусової депортації дітей. Чи може, на вашу думку, підрив Каховської ГЕС стати іншою справою, через яку керівництво Росії постане перед Міжнародним кримінальним судом?
О.Х.: Безумовно, в ході розслідування даного кримінального провадження будуть вестись всі необхідні дії для того, щоб встановити, як я вже зазначив, організатора даного злочину. За злочином агресії, який ми зараз розслідуємо, стоїть верховний головнокомандувач Російської Федерації. Однак зараз тільки початок досудового розслідування, тому мені важко коментувати це, але, звичайно, ця справа має перспективу.
О.К.: Протягом повномасштабної війни Генпрокуратура України зафіксувала вже понад 90 тисяч воєнних злочинів Росії. Чи очікуєте ви, що під час майбутнього контрнаступу і звільнення українських територій це число значно збільшиться?
О.Х.: На жаль, це неминуче. На жаль, досвід деокупації Київщини, досвід часткової деокупації Херсонської області, деокупації Харківської, Чернігівської, Сумської областей свідчать про те, що кількість зафіксованих злочинів росте в геометричній прогресії. Ми у квітні, на початку квітня 2022 року стикнулися з тими звірствами, які військовослужбовці РФ здійснили в Бучі, в Ірпені, а також в інших районах Київщини. Звичайно, це і катівні, які масово виявляли як на Київщині, Харківщині, Херсонщині, Чернігівській області. Масові розстріли, масова депортація дітей, тому це просто неминуче, на жаль. Але ми вже до цього готуємося. Готуємося до нелегкої і тривалої роботи, яка в майбутньому нас очікує.
О.К.: За останні тижні значно збільшилась кількість обстрілів критичної цивільної інфраструктури та цивільних будинків Росією як БПЛА, так і важкими ракетами. Нещодавно ви сказали, що Росія компенсує неточність своїх ракет їхньою кількістю для максимального ураження. Можете розповісти, які результати розслідування подібних атак?
О.Х.: Найбільш активна фаза ударів по об'єктах цивільної інфраструктури почалася після того, як РФ зрозуміла, що жодних успіхів на полі бою в них немає. Наймасовіші обстріли почалися перед початком холодів на початку жовтня, коли ворог намагався повністю винищити нашу інфраструктуру. Дійсно, вони намагались абсолютно повністю паралізувати, здійснити так званий "блекаут". Сьогодні такі обстріли тривають.
На минулих вихідних був наймасовіший обстріл Києва з використанням БПЛА, майже 50 БПЛА. Тривають розслідування всіх фактів, за кожним фактом ударів по як цивільним об'єктам, як жилим будинкам, багатоквартирним, так і по об'єктах інфраструктури, як то енергогенеруючих підприємствах. Пріоритетні справи – там, де загинули люди, де загинули наші громадяни в тих цивільних будинках, де масово гинуть наші люди.
В Україні немає так званої касти недоторканих.Олексій Хоменко, перший заступник генпрокурора України
О.К.: Ще одна важлива тема – протидія корупції в українському уряді – у світлі нещодавнього процесу із колишнім Верховним Суддею України Князєвим – протидія корупції. Після подібних гучних справ, як вдається переконати західних партнерів України продовжувати надавати військову та економічну допомогу?
О.Х.: Я думаю, що основним моментом того, що в Україні є системна боротьба з корупцією, є те, що, а ви самі назвали прізвище відомої особи, в Україні немає так званої касти недоторканих. Якщо раніше західні партнери нам говорили про системну корупцію, то зараз всі говорять про системну боротьбу з корупцією. І всі організаційні законодавчі заходи, і також адміністративні, які зараз в Україні відбуваються, свідчать про це саме. Спочатку був призначений керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з усіма його незалежними повноваженнями. Нещодавно закінчився абсолютно прозорий конкурс на голову Національного антикорупційного бюро, запрацювала Вища Рада правосуддя, якщо раніше нам західні партнери дорікали про те, що фактично у нас неможливо відсторонити суддю, ще щось з ними зробити, то зараз Вища Рада правосуддя була оперативною по тій справі, яку ви назвали. Це свідчить саме про нульову толерантність до корупції в Україні.
Дивіться також: «Путін чи закон». Генпрокурор Костін – про «належний» трибунал для Путіна та репарації. Інтерв’ю
- Голос Америки
Джо Байден, Ріші Сунак – прес-конференція в Білому Домі. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден та прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак дають спільну прес-конференцію в Білому Домі. Дивіться трансляцію наживо з перекладом українською на платформах Голосу Америки Українською. Початок трансляції: 8 червня, 20:30 за Києвом (13:30 за Вашингтоном).
Форум