Спеціальні потреби

Міжнародна амністія закликає звільнити полонених на сході України


Правозахисна організація Міжнародна амністія закликає негайно звільнити журналістів і чиновників, яких незаконно затримали сепаратистські збройні угруповання на сході України і використовують як «розмінну монету». Правозахисники побоюються, що бранці можуть піддаватися тортурам і жорстокому поводженню.

Як повідомляє газета Kyiv Post, за минулий тиждень у Слов’янську і Горлівці були викрадені не менше 15 людей. Трьох іноземних журналістів відпустили на свободу, проте ще кілька журналістів і офіційних осіб як і раніше утримуються під вартою або вважаються зниклими безвісти.

На прес-конференції 23 квітня самопроголошений «народний мер» Слов’янська В’ячеслав Пономарьов заявив, що деяких полонених використовують як «розмінну монету», і відпускати їх сепаратисти не збираються. Він також звинуватив київський уряд у тому, що він викрадає і катує його «товаришів», ідеться в заяві Міжнародної амністії.

«Тривалі затримання журналістів, представників муніципальної влади і місцевих жителів озброєним угрупуванням в Слов’янську наочно свідчать про те беззаконня, яке панує на сході України, і викликає побоювання щодо можливого застосування тортур та жорстокого поводження з полоненми.

Захоплення заручників і використання їх як розмінну монету для отримання політичної вигоди – це настільки ж огидно, наскільки і протизаконно», – заявила експерт Міжнародної амністії по Україні Гедер Маꥳлл.

«Викрадення і незаконне затримання журналістів завдає серйозного удару по свободі слова і повинно негайно припинитися. Всі, хто незаконно затримують журналістів та інших людей у Східній Україні повинні забезпечити їх безпеку і негайно відпустити на свободу без будь-яких умов». Тим часом збройні сили України 24 квітня почали наступальну операцію , щоб відновити контроль над Слов’янськом.

Організація з безпеки і співробітництва в Європі також висловила занепокоєння з приводу викрадень і закликала негайно звільнити журналістів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG