Спеціальні потреби

Європа не очікує різких змін у зовнішній політиці США після виборів


Навряд чи вибори у Конгрес США внесуть серйозні зміни в американську зовнішню політику. Втім міжнародна спільнота уважно спостерігає за тим, як президент Обама домовлятиметься у багатьох питаннях з республіканською більшістю у Палаті представників.

У Лондоні новини про те, що Демократична партія президента Обами отримала поразку у Конгресі, особливо нікого не здивували. Багато про це говорять у британських медіа. Звичайно, пересічні британці не переймається усіма нюансами виборчого процесу у США. Втім, загалом вони розуміють – те, що відбувається в американській політиці матиме міжнародний розголос. Британці вважають, що Америка досі потужна держава і що її дії мають вплив на міжнародній арені, зокрема, на фінансові ринки.

Тим часом показники фондових ринків Великобританії та Німеччини залишились майже незмінними. Торговець цінними паперами Олівер Рот каже, що політичне затишшя може бути корисним для ринків:

«З точки зору економіки, Волл-стріт ця ситуація до вподоби. Ми зосереджені на короткотермінових показниках, а для цього потрібне спокійне середовище».

Аналітики кажуть, що фінансова політика США має більший вплив на ринки, ніж зовнішня. Аналітик Міжнародного інституту стратегічних досліджень Дейна Аллін каже, що поразка Обами на внутрішньому полі може підштовхнути його зосередитись на питаннях зовнішньої політики:

«Є вірогідність того, що після цих виборів він стане президентом, більш орієнтованим на вирішення міжнародних питань, втім, я не бачу, де б він міг досягти великого успіху».

Дейна Аллін додає, що з меншою кількістю демократів у Сенаті, партія може опинитися у складному становищі відносно нової Угоди про скороченні стратегічних озброєнь:

«Ратифікація Угоди СТАРТ з Росією тепер менш вірогідна і я не думаю, що багато європейських країн зрадіють цьому факту».

Крім того, на думку Аллін, президенту напевно доведеться поступитися Конгресу у питанні стримування ядерних амбіцій Ірану:

«Він матиме менше гнучкості у переговорах з Іраном. Коли, наприклад, йдеться про ядерні програми Тегерана, досягнення будь-якої угоди у цьому питанні потребуватиме послаблення санкцій проти цієї країни, а на це має погодитись Конгрес. У теперішньому ж складі політика Конгресу щодо Ірану буде жорсткішою».

Відносно Близького Сходу – заступник міністра закордонних справ Ізраїлю та міністр закордонних справ Палестини впевнені, що американська політика щодо мирного врегулювання у їх регіоні не зміниться, і адміністрація Обами продовжуватиме працювати заради миру. Втім, один з членів консервативної партії Лікуд Денні Дейнон каже, що Обама повинен зробити певні висновки з поразки демократів на виборах:

«Він повинен забрати свої руки від Єрусалиму і взагалі залишити у спокої ізраїльський народ. Він має зрозуміти, що він не може нав’язати свої благі наміри народу Ізраїлю».

Президент Обама здійснив свій перший візит до Європи на посаді президента, відвідавши Лондон у квітні 2009-го. Тоді надії, що він змінить світ, були великі. Сьогодні Великобританія та її союзники сподіваються, що він продовжить впроваджувати активну зовнішню політику і не зосередиться натомість виключно на проблемах вдома.

XS
SM
MD
LG