Спеціальні потреби

Сенатор Менендес: «Ми розглянемо усі заходи, аби уряд не використовував насилля проти власного народу»


Сенатор-демократ Роберт Менендес
Під час слухань голова сенатського комітету з закордонних відносин сенатор-демократ Роберт Менендес заявив про готовність Сенату самому запровадити цільові санкції, якщо кампанія з насилля та залякування в Україні триватиме. Голос Америки попросив сенатора пояснити, за яких умов та яким чином вони можуть бути введені.

Менендес: «Я дійсно вірю, що у нас спільна мета. Ми хочемо, щоб Україна була суверенною, мала можливість приймати рішення самостійно. І ми віримо, що якщо Україна буде вільною від економічного тиску, від залякувань, то вона зможе приймати рішення в інтересах українського народу і рухатись до більшої свободи та добробуту.

Мене непокоїть, що іноді створюється враження, що ми не надто наполегливі і не відповідаємо Російській Федерації, коли вони намагаються використати свій економічний вплив на Україну у спосіб, який, на мою думку, порушує певні домовленості, порушує правила СОТ і, зрештою, має на меті залякування України – все це виключає можливість існування середовища, в якому Україна мала б свободу приймати самостійні рішення».

ТВ: Під час слухань ви заявили, що якщо Державний департамент не реагуватиме на події в Україні, Сенат може ухвалити власні резолюції, законопроекти щодо санкцій. Розкажіть про це детальніше.

Менендес: «Якщо ми і далі бачитимемо залякування, тиск а іноді і насильство проти людей на Майдані, і навіть тих, хто просто мирно бореться за право озвучувати свої погляди і добиватись змін в уряді, якщо уряд далі попиратиме їх права, тоді ми можемо розглянути, які форми санкцій і візових обмежень доступні нам щодо тих осіб в уряді, які діють проти громадян, які мирним шляхом намагаються добитись змін у власній країні».

ТВ: Це може бути український варіант Закону Магнітського?

Менендес: «Це можуть бути і заходи, які не зафіксовані у законі Магнітського. Ми розглянемо весь обшир можливих заходів, які дозволили б відговорити уряд від застосування сили проти власного народу».

ТВ: Але насильство проти народу в Україні застосовують щодня, то де проходить точка неповернення, після якої санкції буде запроваджено?

Менендес: «Мета слухань подібних сьогоднішнім – подати сигнал. Ми будемо дивитись, чи буде відповідь у діях українського уряду на наш сигнал. Якщо не буде, то для нас це буде свідченням того, що уряд не планує міняти свого підходу до громадянського суспільства, і це, у свою чергу, примусить нас замислитись, як нам далі рухатись до пакету рішень, які зрештою примусять уряд змінити свою поведінку».

ТВ: Державний департамент наголошує на важливості того, щоб президентські вибори в Україні пройшли відкрито та чесно. На вашу думку, це взагалі можливо?

Менендес: «Я думаю, що ми повинні зробити все можливе, щоб провести в Україні вільні та чесні вибори. Нам знадобляться не лише спостерігачі за виборами. Національний фонд за сприяння демократії США та інші фонди різних країн мають допомогти громадянському суспільству всередині України. Ми повинні не лише закликати до вільних та чесних виборів, але і пересвідчитись, що створили основу для них. А якщо вибори не будуть вільними та чесними, ми маємо бути готові про це прямо заявити. Ось чому вся робота з громадянським суспільством, зі спостерігачами за виборами, вся увага до України – зрештою ускладнять проведення нечесних виборів для Януковича».
  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG