Спеціальні потреби

Прощавайте МВФ та інвестори? Експерти США коментують зміну уряду в Україні


Зміни в українському уряді вплинули на ринок українських облігацій. Українські облігації деноміновані в доларах, падають другий день на тлі перестановок в уряді, які поставили під сумнів збереження темпу реформ в Україні, повідомляє Reuters з посиланням на дані агенції Refinitiv. Облігації торгуються на найнижчому рівні за багато місяців.

Заміна керівництва фінансово-економічного блоку уряду може спонукати інвесторів, які раніше активно купували українські державні облігації, припинити інвестувати до України. Довіра інвесторів похитнулась, а переговори з МВФ стають ще складнішими після перестановок в уряді, говорять американські експерти.

Складається враження, що якнайшвидше укладання угоди з МВФ не є пріоритетом нового українського уряду
Нік Стедміллер, Директор з нових ринків нью-йоркської компанії фінансової Medley Global Advisors

Те, що зміна уряду відбулась під час важливих переговорів з МВФ може відлякати іноземних інвесторів, які раніше активно інвестували до України, вважає нью-йоркський фінансист Нік Стедміллер.

"Звільнення досвідченої авторитетної міністра фінансів посеред переговорів з МВФ, не може позитивно позначитись на довірі іноземних інвесторів", - говорить в коментарі "Голосу Америки" Стедміллер, Директор з нових ринків нью-йоркської консалтингової компанії Medley Global Advisors.

Нік Стедміллер
Нік Стедміллер

Він визнає – до цього інвестори "мали надзвичайний рівень оптимізму стосовно майбутнього України" і тепер певна "піна" в попиті на українські облігації пішла. Однак, проблема може виявитись більшою, адже наступник Маркарової на посаді Ігор Уманський "раніше висловлював скептичне ставлення до співпраці з МВФ".

"Складається враження, що якнайшвидше укладання угоди з МВФ не є пріоритетом нового українського уряду", - зауважує Стедміллер і радить урядові зосередитись на співпраці з МВФ для того, щоб здобути впевненість інвесторів.

"Можливо, досягнення угоди з МВФ не є нагальною потребою для фінансів країни, але необхідно підтримувати впевненість інвесторів.

Можливо, хтось переконав президента, що Україні не потрібен МВФ
Ерік Гонц, експерт "Центру міжнародного приватного підприємництва" США

Замість того, щоб прийняти необхідний для отримання угоди МВФ, Рада загрузла у складних дебатах щодо земельної реформи. Пріоритетом уряду має бути прийняття умов необхідних для отримання угоди з МВФ до того, як продовжувати земельну реформу та інші дії", - наголошує він.

"Прощавай МВФ, прощавай довіра інвесторів до облігацій, - так прокоментував зміну фінансового блоку уряду Ерік Гонц, експерт "Центру міжнародного приватного підприємництва" США. - Привіт вищому (борговому – ГА) тягареві на уряд (та українських платників податків)".

В коментарі для "Голосу Америки" Гонц назвав "безвідповідальним" зміну керівництва Міністерства фінансів України у час, коли світові фінансові ринки нестабільні, зокрема через поширення коронавірусу та інші фактори. "Інвестори у облігації та інші можуть вирішити, що їх довірою зловживали".

Ерік Гонц
Ерік Гонц

"Можливо хтось переконав президента, що Україні не потрібен МВФ", - додав Гонц. Можливо в короткостроковій перспективі Україні і не так потрібна програма МВФ, зауважує експерт, але надалі перед Україною може постати необхідність отримати підтримку МВФ", а для цього необхідні тривалі переговори, говорить він.

Потік інвестицій до України може припинитись після перестановок в уряді, вважає Еліна Рибакова, заступниця головного економіста Міжнародного інституту фінансів – впливової асоціації фінансового сектору США.

Україна отримала значні вливання капіталу як аванс за:

  • Програму МВФ
  • Вирішення питання "Приватбанку"
  • Економічні реформи (земельна та реформа ринку праці)

Про це експертка написала у Twitter.


Подібні міркування у своїй статті для Kyiv Post висловлював і британський економіст Тімоті Еш, він зауважував, що іноземці, які інвестували 5 мільярдів доларів в українські облігації можуть тепер турбуватись через заміну міністра фінансів з Оксани Маркарової на Ігоря Уманського. "Якщо власники облігацій підуть на вихід, ситуація швидко стане потворною, бо інвестори намагатимуться пройти через невелике віконце", що може створити тиск на курс гривні.

Дивіться також: Студія Вашингтон. Конгрес США підтримав законопроект «Про підтримку релігійної свободи в Україні»

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG