Спеціальні потреби

Ахмедінеджад виступив на захист двох кандидатів на президентську посаду

  • Голос Америки

Президент Ірану Махмуд Ахмедінеджад виступив на захист близького співробітника, якому органи влади заборонили бути кандидатом на запланованих на наступний місяць президентських виборах.

У вівторок Міністерство внутрішніх справ Ірану заявило, що рада духівників і юристів усунула Есфандіяра Рагіма Машаї та колишнього президента Акбара Гашемі Рафсанджані зі списку схвалених кандидатів.

Ахмедінеджад охарактеризував Машаї як доброчесну, здібну і корисну для країни людину та додав, що його помічник став жертвою несправедливості.

У заяві, оприлюдненій на Інтернет-сторінці, президент Ахмедінеджад обіцяв порушити це питання з верховним лідером аятолою Алі Хаменеї та висловив надію, що воно буде врегульоване.

Ахмедінеджад та його співробітники втратили підтримку серед крайніх консерваторів в Ірані після років боротьби з правлячими мусульманськими духівниками.

Крайні консерватори, віддані аятолі Хаменеї, виступають проти можливих кандидатів Машаї та Рафсанджані. Конституція Ірану забороняє Ахмедінеджаду кандидувати на третій президентський термін.
XS
SM
MD
LG