Спеціальні потреби

Реформатори і помірковані політики, за всіма ознаками, матимуть більшість в іранському парламенті


На виборчій дільниці в Ірані

Неофіційні результати другого туру парламентських виборів в Ірані вказують на те, що реформатори і помірковані політики, пов’язані з президентом Гассаном Роугані, здобули більше місць від своїх консервативних суперників. Це вказує, що вони матимуть контроль над законодавчим органом.

Іранські громадяни розпочали голосувати в п’ятницю, щоб обрати законодавців на 68 місць, на які не було обрано нікого під час першого туру голосування в лютому. Під час першого туру реформатори здобули більшість місць там, де були очевидні переможці.

Згідно з іранськими засобами масової інформації, із 68 місць, на які відбувалися вибори, прихильники Роугані з коаліції «Список надії» здобули 33 місця, а консерватори 21 місце. Змагання за решту місць продовжуються.

Остаточні результати повинні бути відомі в суботу ввечері.

Якщо результати будуть офіційно підтверджені, це означатиму радикальну зміну в іранській політиці – вперше від 2004 року консерватори стануть меншістью. Реформатори матимуть 128 місць у законодавчому органі, в якому 290 місць. Хоча вони не матимуть абсолютної більшості, разом з поміркованими законодавцями зможуть внести зміни у політику Ісламської республіки.

Дивіться також: «Громадське радіо» - спосіб не грати за правилами режиму

«Громадське радіо» - спосіб не грати за правилами режиму. Відео.
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

XS
SM
MD
LG