Спеціальні потреби

Гассан Роугані назвав Ізраїль «раною», яку слід «усунути»


Новообраний президент Ірану Гассан Роугані
Обраний на посаду президента Ірану Гассан Роугані заявив у п’ятницю, що Ізраїль це «рана», яку слід «усунути». Заяву Роугані, яку він зробив на мітингу з нагоди міжнародного дня солідарності з палестинським народом (Міжнародний день аль-Кудс – День Єрусалима) передали державні засоби масової інформації. Він також висловив сумнів щодо зусиль Ізраїлю відновити мирні переговори з палестинцями.

Пізніше, згідно з агентством Ройтерс, іранське державне телебачення заявило, що «міжнародні агентства новин» спотворили слова Роугані. Телебачення не подало ніякого пояснення заяви.

Однак повідомлення про заяву Роугані вже викликали критику з боку прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, який сказав, що Роугані раніше, ніж можна було сподіватися, показав своє «правдиве обличчя». Він додав, що заява Роугані є частиною іранського пану дії.

Іран непохитний у позиції заперечення Ізраїлю як держави. Ізраїль і західні країни звинувачують Іран у тому, що в нього ядерні амбіції, проте Тегеран відкидає це звинувачення. Вже раніше Ізраїль попередив, що не терпітиме ядерного арсеналу Ірану, який Ізраїль вважає загрозою своєму існуванню.
XS
SM
MD
LG